Apple, Beats Audio’yu Satın Alıyor!

0
1068

Apple Beats Audio

Apple uzun zamandır peşinde koştuğu Beast Audio‘yu satın almak için son aşamalara geldiği açıklandı.

Financial Times‘ta yayınlanan habere göre Apple ile Beats bir süredir müzakere sürecinde. Apple’ın Beats ile anlaşmaya vardığını gelecek hafta açıklaması beklenirken, Beats’i 3.2 milyar dolara satın alacağı iddia edildi. Bu anlaşma gerçekleşirse Beats, Apple’ın en büyük satın alma işlemi olacak.

Beats’in hoparlör ve kulaklıkları halihazırda bir süredir Apple mağazalarında satışa sunulmuş durumdaydı. Diğer yandan Beats de geçtiğimiz haftalarda Apple’ın uygulama içi satın alma özelliğini kullanmaya başlamış ve Apple’ın da bu gelirden payını almasını sağlamıştı.

Beats alımıyla birlikte Apple’ın yeni çıkacak iPhone, iPod, iPad, MacBook ve iMac’lerinin Beats desteği kazanacağı ve Apple’ın sese ağırlık vereceği konuşuluyor.

Beats ile yüzde 50.1’i ortak olan akıllı telefon üreticisi HTC ise bu anlaşmadan yaklaşık 1.6 milyar dolar elde edecek. Dr. Dre lakaplı rapçi ve müzik prodüktörü Jimmy Iovine tarafından kurulan Beats, özellikle yüksek fiyatlı üst düzey kulaklıklarıyla tanınan bir marka oldu.

Kaynak: Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here