Kumların İmparatoru Azir Ne Zaman Çıkacak?

0
1493

Kumların-İmparatoru-Azir

 

League of Legends oyuncularının son zamanlarda en çok merak ettiği konu hiç kuşkusuz yeni şampiyon olan Kumların İmparatoru Azir‘in ne zaman çıkış yapacağıdır. Kumların İmparatoru yeni oyun modu Yükseliş ve yepyeni bir hikaye ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde 4.16 yamasıyla beraber gün yüzüne çıkan Azir, ilerleyen günlerde bizimle olacak. Kumların İmparatoru Azir’in hikayesine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kumların İmparatoru Azir

Bin yıl önce, görkemli Shurima imparatorluğu çölde ikinci bir güneş gibi parlardı. Bu ülkenin imparatoru olan Azir genç fakat hırslıydı, bu yüzden de aklını çelmek kolaydı. Azir’in baş büyücüsü Xerath, genç imparatorun kulağına, arzuladığı güce kadim Yükseliş ritüeliyle ulaşabileceğini fısıldadı. Fakat sonra Yükseliş’in gücünü çalıp kendisine mâl etti. Bu sırada da ülkenin görkemli başkentini yıkıp Azir’i dünya yüzünden sildi.

Yükseliş’e erişmiş efsanevi kahramanlar olan Nasus ve Renekton kardeşler Xerath’ı durdurdular, fakat bunun karşılığında ağır bir bedel ödemek zorunda kaldılar. Renekton, kontrolden çıkmış büyücüyü durdurmak için kardeşi Nasus’tan, kendisini Xerath’la beraber bir yeraltı mezarına kapatmasını istedi. Böylece aç gözlü büyücü, Shurima yıkıntılarının altındaki çifte hapishanesinde sonsuza dek kilitli kalacaktı. Ya da, Renekton öyle sanıyordu. Fakat aradan yüzyıllar geçti ve iki maceracı, Shurima’nın efsanevi İmparatorlar Mezarı’nı aramaya başladı.

Galaktik Azir

Galaktik Azir

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here