League of Legends 6.7 Yama Notları

0
1804
lol 6.7 yama notlari

League of Legends‘ın yeni yaması olan 6.7 yama notları yayınlandı. Yeni yamada da diğerlerinde olduğunu gibi bir çok güncelleme ve yenilik mevcut.

Özellikle 6.7 yamasında oyun bazı şampiyonların (Irelia, Poppy) güçlerine dengeleme yapıldıpını görüyoruz. Poppy‘nin pasifi olan Demir Elçi’nin menizili kısaltılmış, Q yeteneği olan Sarsan Çekiç’in hasarların azatılmaya gidildiğini görüyoruz. Poppy’de güç ayarında kısaltılması olmasına rağmen aynı şeyleri Irelina için söyleyemeyeceğiz. Koridor safhasında kasan oyunculara karşı kendini güçsüz hisseden Irelina için de iyileştirme söz konusu. Özellikle Q yeteneğinde mana bedelleri azaltılmış ve toplam saldırı güçü arttırılmış olduğu görmekteyiz.

Ve tabiki yeni şampiyonuz Aurelion Sol için güncelleme gelmese şaşardık.. Sihirdar Vadisi’nde uçmaya başlayan ve oldukça fazla hasara sahip olan Aurelion Sol‘un sersemletme süresi azaltılmış, ultisi olan Işığın Sesi yeteneğinde yavaşlatma etkisi ayarlanmış durumda.

Eşyalara bakacak olursa Malmortius’un Ağzı‘nda değişiklere gidildiğini görüyoruz. Son dönemde oyuncular tarafından sıkça kullanılan Malmortius’un Ağzı, büyü hasarından kurtulmak isteyenlerin vazgeçilmezi olduğunu biliyoruz. Ancak Malmortius’un Ağzı eşyasında büyü direnci 50’den 40’a düşürülmüş durumda. Ve saldırısı hızı artık yok(!)

Son olarak oyundaki diriliş sürelerine değinmek istiyoruz. İlerisi safhalarda oyunun kaderini belirlen diriliş sürelerinde dengelemeye gidildiği apaçık ortada. Oyunun 30. ve 55. dakikaları arasında diriliş süreleri dengelendi. (Unutmadan; bu sürelerin haricinde diriliş sürelerinin değişmediğini belirtelim.)

6.7 Yamasında Giderilen Hatalar

 • Rengar’ın temel yeteneklerinin bekleme sürelerini ortadan kaldıran bir hata düzeltildi
 • Eşleştirme sistemi kullanılan tüm sıralar için Yeniden Oyna butonu düzeltildi
 • Vahşi Batılı Jhin’in dördüncü atışı hazır olduğunda çalan mızıka sesi geri geldi
 • Syndra’nın temel hareket animasyonları düzeltildi
 • Bard’ın E – Sihirli Yolculuk yeteneğinin nadiren yanlış yönde ilerlemesi ile sonuçlanan bir hata giderildi
 • Lucian’ın R – İnfaz yeteneği bazen üzerinde büyü kalkanı olsa bile durdurulabiliyordu. Bu hata giderildi
 • Bazı durumlarda Twisted Fate’in W – Bir Kart Seç yeteneğindeki mavi kartlar, Teemo’nun mantarları veya Illaoi’nin dokunaçları gibi nesneler üzerinde kullanıldığında mana vermiyordu. Bu hata giderildi
 • Xerath’ın R – Sihir Ayini göstergecinin alanı, yeteneğin menzilini doğru yansıtacak biçimde küçültüldü
 • Xerath’ın R – Sihir Ayini artık çok uzun menzillerde Baron Nashor’a hasar vermek konusunda başarısız olmuyor
 • Zz’Rot Kapısı’nın menzil göstergeci, Hiçlik Haşerelerinin gidebileceği noktayı daha net gösterecek biçimde genişletildi
 • Eşya Dükkânı’ndaki ipuçlar, artık dükkanı açınca ara sıra kendiliğinden açılmıyor
 • Artık Eşya Dükkânı arama çubuğu, rasgele aralıklarla kendiliğinden temizlenmiyor

Geçtiğimiz ay sonlarına doğru sizlere duyurduğumuz Meka Sıfır Sion, Robotik Lissandra ve Robotik Soraka kostümleri 6.7 yaması ile birlikte muhtelif olarak bizlerle olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here