League of Legends’ın Yeni Şampiyonu “Aurelion Sol” Tanıtıldı

0
2357
league of legends Aurelion-sol

Riot Games ekibinden gelen duyuruyla beraber Sihirdar Vadisi‘nin yeni şampiyonu AurelIon Sol tanıtıldı.

Yıldızların Hakimi Aurelion Sol, çıkış yapmasına bir kaç hafta kala resmi olarak duyuruldu. Yıldızlardan gücünü alan Aurelion Sol, etkili hasar kabiliyetine sahip orta menzilli büyücü olarak Sihirdar Vadisi’ne giriş yapacak. Aurelion Sol’un en önemli özelliklerinden birisi de Uzay Seyyahı yeneteğiyle yüzey şekillerinden uçarak ilerliyor olması ilgi çekiyor.

aurelion-sol

Aurelion Sol’un yetenekleri;


Pasif: Kâinatın Merkezi

Aurelion Sol’un yörüngesinde durmadan dönen üç yıldız, isabet ettikleri rakiplere büyü hasarı verir ve yetenek etkileri uygular.

Q: Felaket Yıldızı
Aurelion Sol’un hedef yöne savurduğu yeni doğmuş yıldız çekirdeği, yetenek yeniden kullanıldığında veya Aurelion Sol’un yıldızlarının azami yörünge mesafesine ulaştığında infilak eder ve hasar vererek çevredeki bütün rakipleri sersemletir. Aurelion Sol, Felaket Yıldızı’yla birlikte hareket edebilir ve yakınında olduğu sürece yıldızın büyümesini ve infilak ettiğinde daha geniş bir alanda hasar ile sersemletme etkisi uygulamasını sağlayabilir.

W: Dönence

Aurelion Sol çevresinde dönen yıldızları dış yörüngeye iterek güçlerinin artmasını sağlar. Dönence yeteneği, etkinleştirildiği anda ve yeteneğin açık kaldığı her saniye boyunca mana tüketir. Yeteneği kapattığında veya manası tükendiğinde, Aurelion Sol yıldızlarını geri çeker.

E: Uzay Seyyahı
Pasif: Aurelion Sol aynı yönde durmadan hareket ettiği sürece artan hareket hızı biriktirir ve keskin dönüşlerde hız kaybeder. Bu hızın bir kısmı Kaçış Sürati yükleri olarak biriktirilir ve Aurelion Sol rakiplerinden her hasar aldığında bu yükleri tamamen kaybeder.

Aktif: Kaçış Sürati yükleri azami değerine ulaştığında, Aurelion Sol Uzay Seyyahı yeteneğini etkinleştirir ve yörüngesindeki yıldızları kendine çekip havalanarak yüzey şekillerinin üzerinden uzun bir uçuşa geçer. Rotası bir kere belirlendikten sonra Aurelion Sol dönüş yapamaz ve rakiplerden hasar aldığında yeryüzüne inerek yıldızlarını yeniden yörüngesine yerleştirir.

R: Işığın Sesi
Aurelion Sol hedef doğrultuda isabet ettiği bütün rakiplerin hasar alıp yavaşlamasına sebep olan, uzun bir yıldız ateşi dalgası gönderir. Ayrıca enerji dalgasının isabet ettiği yakındaki rakipler, Aurelion Sol’un dış yörüngesine savrulur.

Aurelion Sol’un beraber uyumlu olduğu şampiyonlar;

Freljord’un Yüreği, Braum
Braum, ön saflarda kapı gibi direnip rakibi uğraştırarak Aurelion Sol’un ihtiyaç duyduğu güçlü kuvvetli savunmayı sağlar. Pala bıyıklı ve mangal yürekli bu şampiyon Buz Yanığı ile rakibin atılgan şampiyonlarını güle oynaya yavaşlatıp, Yettim Gari ve Kapı Gibi kombosuyla kıyım girişimlerini engellerken; Aurelion Sol, Dönence ile düşmanların canlarını kurutur. Ayrıca kötü adamlar yine de aradan sıyrılmayı becerirse, hem Freljord’un Yüreği’nin hem de Yıldızların Hâkimi’nin son derece güçlü ve yıpratıcı ultilerinin tadına bakmak zorunda kalır.

Savaş Hanımı, Sivir
Braum yavaşlatma etkileri ve geçilmez kalkanlar sağlayadursun, Sivir’in işi gücü hızdır. Savaş Hanımı’nın Av Peşinde yeteneğiyle sağladığı kovalama veya konum değiştirme avantajı ortada. Buna bir de Seken Atış ve Bıçaklı Bumerang ile Aurelion Sol’un Dönence ve Işığın Sesi yeteneklerinin birleşimi eklenince çok sayıda hedefe, inanılmaz hasarlar vererek rakiplerinin kâbuslarına giren bir ikili ortaya çıkar. Bu durumda rakip takım toplu hâlde durursa, katliam kaçınılmaz olur; öte yandan birbirlerinden ayrılırsa… eh, bunun da fazla işe yaradığını söyleyemeyiz.

Nehrin Kralı, Tahm Kench
Tahm Kench, Aurelion Sol’u mideye indirerek takım savaşlarında yıldız taşıyarak dehşet salan bir çılgına dönüşebilir. Yıldızların Hâkimi, Nehrin Kralı’nın sindirim sisteminin derinliklerini keşfe çıktığı sırada bile yıldızları Tahm Kench’in etrafında dönmeye devam eder. Bu da herkesin en sevdiği kurbağamsı yaratığın bir yandan Kayış Gibi yeteneğiyle gelen hasarı soğururken bir yandan da etrafında dönen yıldızlarla tekrar tekrar hasar vererek rakibin etrafında neşeyle dört dönmesi anlamına gelir.

Aurelion Sol’un karşısında zorlandığı şampiyonlar;

Gölgenin Yumruğu, Akali
Akali, Aurelion Sol’un zaaflarını açığa çıkarıp bunlardan sonuna kadar faydalanabilecek araçlarla donatılmış bir şampiyon. Aurelion Sol’un yıldızlarının ötesinde oldukça savunmasız olduğunu hatırlatmakta fayda var; yani ciddi hasarlar verebilen bir şampiyon (Biri suikastçı mı dedi?) Aurelion Sol’la yakın temas kurabilirse Yıldızların Hâkimi için felaket çanları çalmaya başlar. İşte Akali de tam burada devreye giriyor; zira bu maharetli suikastçı, Gölge Dansı ile Aurelion Sol’un yıldızlarını aşıp kozmik ejderhanın derisinden gerçekten çok pahalı bir çift çizme yapabilir.

Kanun Kaçağı, Graves

Hızlı Tetik yeteneği sayesinde Aurelion Sol’un yıldız yörüngesinin içine fişek gibi dalma -ya da çıkma- imkânı bir yana, Kanun Kaçağı sahip olduğu ateş gücüyle (Yolun Sonu ve Parça Tesiri sağ olsun) Yıldızların Hâkimi’ni kolaylıkla gri ekranların hâkimine dönüştürebilir. Bu mavi ejderha Graves’in boşalttığı mermilerden sağ kurtulmayı başaracak olursa bile, Kanun Kaçağı ortaya çıkardığı Sis Perdesi sayesinde kör olan hasmından kolayca uzaklaşabilir.

Yabani Avcı, Nidalee
Nidalee, Aurelion Sol’un başına çeşit çeşit belalar açabilir. Her şeyden önce uzun menzilli ve korkunç sivri mızrakları, Yıldızların Hâkimi’ni inim inim inletebilir. Kozmik Ejderha, Yabani Avcı’ya birkaç yıldız darbesi indirecek kadar yaklaşabilse bile, Nidalee şekil değiştirip Aurelion Sol’un üzerine çullanabilir ve yakın dövüşte onu yıldız tozuna çevirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here