LoL’ün Yeniden Kurma Sistemi Duyuruldu

4'e 5 kalmak eskide kaldı.

0
2398

Riot Games ekibi oyuncularına verdiğini değeri ve oyunla ilgili ne kadar kafa yorduklarını yeni geliştirdikleri sistem ile bir kez gözler önüne seriyor.

Ekip, Yeniden Kurma adında geliştirdikleri sistem oyuncularına tanıttı. Oyun içinde AFK kalma başlı başına bir sorun olduğunu ve bu sorundan bir çok oyuncunun yakındığını gayet iyi biliyoruz. Özellikle oyun başında AFK kalındığı zaman bu sistem oyundaki büyük derdin önüne geçecek. Özellikle 4vs5 gibi adil olmayan oyunlarda bu sistem sorunu çözüyor. Peki Yeniden Kurma Sistemi hakkında detaylar nelerdir? Aşağıdan göz atalım;

Yeniden Kurma Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

4vs5 kalınan oyunlarda /iptal komutunu kullanarak adil ve eşit şartlarda olmayan bu oyun Yeniden Kurma sistemi ile karşılaşmanın erken bitirilmesini oylamaya sunabilirsiniz. Yeniden Kurma sisteminin kullanabilmesi aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekiyor.

> Oyunun üçüncü dakikasına gelindiğinde herhangi bir oyuncunun bağlantısı kopmuşsa veya bir oyuncu en az doksan saniyedir uzakta (AFK) şeklinde işaretlenmişse ve henüz ilk kan dökülmemişse; dezavantajlı durumdaki takımın oyuncularına bir sohbet mesajıyla oyunu yeniden kurma istekleri sorulur.
> Söz konusu takımdaki bütün oyuncuların sohbete /iptal yazarak oyunu iptal etmeye yönelik oy vermek için bir dakikası olur.
> Dört oyuncudan en az ikisi (oyundaki oyuncuların %30’u) mevcut oyunun iptal edilip yeniden kurulmasına yönelik oy verirse, oyun sona erer.
> Oyuna bağlı olan bütün oyuncular, sanki bu oyun hiç gerçekleşmemiş gibi muamele görür. LP/IP/XP kazanmazlar ve Z/B (zafer / bozgun) kayıtlarında herhangi bir değişiklik olmaz.
> Bağlantısı kopan oyuncu (veya oyuncular) LP kaybının tamamına uğrar veya terfi oyunundan düşer ve LeaverBuster tarafından işaretlenir.
> Dereceli için not: Rekabet bütünlüğünü korumak adına; Elmas V ve üzerinde yer alan oyuncular, bağlantısı kopan oyuncu önceden hazırladıkları grupta yer alıyorsa bozgun almış sayılır. Bu düzenlemenin daha düşük liglere de genişletilmesinin gerekip gerekmediğini takip edileceği belirtildi.

Yeniden Kurma sistemi 6.11 yamasında ilk olarak Kuzey Amerika bölgesinde test aşamasına girecek. Testler tamamlandıktan sonra diğer bölgelerde de kısa sürede aktif olacak. Riot Games’in bu uygulamasıyla AFK kalma sorununu çözmesi LoL oyuncuları adına sevindirici bir haber.

Sizlerin de Yeniden Kurma sistemiyle ilgili düşüncelerini merak ediyoruz.. Faydalı olur mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here