Neverwinter’ın Xbox One Sürümü Çıkış Tarihi Yaklaştı ve İçerikler Detaylandırıldı

0
1929

neverwinter xbox one

Neverwinter’ın Xbox One’a çıkış tarihi olan 31 Mart yaklaşırken, Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios oyuncu topluluğunun merakla beklediği oyun içeriğiyle ilgili detayları paylaştı

Neverwinter’ın Xbox One’a çıkış tarihi olan 31 Mart yaklaşırken, Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios oyuncu topluluğunun merakla beklediği oyun içeriğiyle ilgili detayları paylaştı. Twitch’de yayınlanan bir saat uzunluğundaki Neverwinter Xbox One Devstream videosu ve geliştirici bloglarında paylaşılan detaylar, Neverwinter içeriğinin PC ve Xbox One versiyonları arasında farklılıklar olacağını gösteriyor.

Neverwinter Xbox One versiyonu, Tyranny of Dragons genişleme paketiyle yayınlanacak ve bu pakette yer alan yedi sınıfın tamamı Xbox One’da oynanabilir olacak. Muhafız Savaşçı, Büyük Silahlı Savaşçı, Kontrol Büyücüsü, Kurnaz Düzenbaz, Sadık Ruhban, Avcı Korucu ve Bela Varlok, PC versiyonunda bulunan tüm sınıf dengelemeleriyle birlikte Xbox One platformunda da yer alacaklar. 7 Nisan’da PC’ye çıkışı beklenen yeni modül Elemental Evil ile birlikte Neverwinter dünyasına katılacak olan yeni sınıf Ant İçmiş Paladin ise Xbox One’a daha sonraki bir güncellemeyle eklenecek.

NW_XboxOne

Oyunda şu anda varolan tüm oynanabilir ırklar Xbox One’a merhaba diyecekler. Varsayılan ırkların yanısıra Menzoberranzan İnkarcısı, Ay Elfi ve Ejdersoyu gibi indirilebilir içerikle alınan tüm Premium ırklar da buna dahil olacak.

Özellikle “lore master” oyuncuların çok sevdiği Neverwinter hikayesi ve senaryoları, Xbox One’da PC versiyonunda olduğundan biraz daha farklı işlenecek. Oyunun ilk çıkışında varolan ve sonradan Tyranny of Dragons ile eklenen tüm zindanlar ve savaşlar konsolda oynanabilecek. Oyunun konsol versiyonu sürekli güncellenecek ve yeni genişleme paketleri yayınlanacak. Sharandar, Dehşet Halkası ve Icewind Dale bu paketlerin içeriğinde yer alacak.

NW_XboxOneBeta1

Neverwinter’ın hem PC’de hem Xbox One’da sürekli geliştirileceğini belirten Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios, oyun içi dengeleri korumakta oldukça kararlı. Oyunun Xbox One sunucuları ve karakter listeleri, PC versiyonundan ayrı olacak ve oyuncuların Unutulmuş Diyarlar evreninde taze bir başlangıç yapmaları sağlanacak. Xbox One oyuncuları tüm dünyadan arkadaşlarıyla birlikte Kılıç Sahili’nin tozunu attırabilecekler.

Oyunun Xbox One için optimize edilmiş görünümü ve oynanış kolaylığıyla, kullanıcı dostu bir deneyim sunacağını ve en acemi oyuncuların bile Neverwinter’ı bir çırpıda öğrenebileceğini belirtelim. PC kontrollerinin konsol kumandasına uygun olacak şekilde geliştirilmiş kontrol arayüzünün yanısıra, optimize edilmiş Başlangıç menüsü ve Görev Seyir Defteri ile Oyun Ayarları gibi özellikler Xbox One oyuncularını bekliyor. Diğer Neverwinter maceracılarıyla en hızlı şekilde iletişim kurmak için, yazılı sohbete USB klavye desteği getirildi. Ayrıca Smartglass entegrasyonu sayesinde, akıllı telefon veya tablet gibi Smartglass kullanabilen herhangi bir cihaz üzerinden diğer oyuncularla iletişim kurabileceksiniz.

-Basın Bülteni

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here