Silkroad Online’ın Steam’e Gelme İhtimali Var(!)

5
6966
silkroad online steam

İlk olarak 2005 yılının Ekim ayında çıkışını yapan MMORPG oyunu Silkroad Online, Koreli yapımcı firma Joymax‘ın oyun politikası yüzünden son dönemlerde çöküşe geçtiğini hepimiz biliyoruz.

Avrupa ve Doğu Asya ülkelerinde 250 milyonu aşkın oyuncu kitlesine hitap eden Silkroad Online, Private Server’lar (PVP Server) ile bu sayı 500 milyonu aşıyor.

Knight Online Steam’e geçti, Silkroad Online neden geçmesin!

Geçtiğimiz aylarda Knight Online’ın Steam’e gelmesi ile kafalarda acaba Silkroad Online‘da Steam için yayınlanır mı sorusu ortaya çıktı. International Sro (iSro) olarak şuanda aktif olan 13 sunucusu bulanan Silkroad Online‘ın yeni bir hamle yaparak oyunu tıpkı Knight Online gibi Steam geçirmesi hayranı mutlu edecek gibi duruyor. Çeşitli forumlarda açılan konuları göz önünde bulundurursak Silkroad Online hayranları Steam’e sıcak bakıyor.

Özellikle efsane level sınırı olarak bilinen 80 Cap’ın (8 degree) gelmesi Silkroad Online’ın yeniden şahlanmasına sebep olacağına inanıyoruz. [Şahsi fikrim] Eğer Silkroad Online, Steam ile anlaşır 80 level sınırı ile bir sunucu açarsa kesinlikle oynarım. Bakalım ilerleyen günlerde Knight Online gibi Silkroad Online‘da Steam geçer mi?

Sizinlerin de bu konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz..

[BONUS] Duygulanacağınızı tahmin ediyorum.

5 Yorumlar

  1. Yıllardır bunun hayalini kuruyordum. Knigt steama geldi silkroad gelsede bi şahlansa diyordum. Mutluluktan yerimde duramıyorum şuan. Silkroad online steama gelirse, şuanki birçok popüler oyunu gerisinde bırakacağına eminim.

  2. Steam’e gelme ihtimali düşükte olsa var çünkü Joymax firması çok fazla oyuncu kaybetti ve en önemli gelir kaynağı olan Silkroad’ı fazlasıyla batırdı. Eğer gelirse de private oynayan büyük bir oyuncu kitlesi, zamanında tadında bırakmış olanlar gözünü buraya çevirecektir. Şahsi fikrim 80 cap olması yanında. Çünkü o yıllarda oyun o kadar zevkli ve popülerdi ki hatırladığım kadarıyla dünya aktif oyuncu listesinde 1. sıradaydı. 2. Knight 3.Wowdu. Ardından hızla popülerliğini yitirmeye başladı. Şuan yapabilecekleri en iyi olay 80 cap clientinde fazla oynama yapmadan, eski tadı bozmadan sürdürülebilir bir oyun keyfi yaşatmaktır. En mantıklı yanı Skin sistemi getirmelerinden yana olur. Bunun yanında geniş bir achievement sistemide getirirlerse oyun içi satışta ve popülerlikte ilk beşe kesin girerler. Samimi olmak gerekirse kesinlikle 2017 de çıkacağını düşünmüyorum. Çünkü şuan harıl harıl mobile oyunlar üzerinde çalışmaktalar ve bu konu hakkında kafa dahi yorduklarını sanmıyorum. Ama bir ihtimal maddi anlamda tutundukları son dalda kopacak olursa 2018’de geçecekleri kesin ya da en kötü senaryo oyunun haklarını satarlar. Benden bu kadar 🙂 Saygılar …

  3. Silkroad steame geçerse çok büyük bir patlama yaşar. (büyük ihtimal ile geçecek) knight online yaptığı gibi oyuncularının desteği ile steamden yeşil ışık (green light) yanıcak muhtemelen bu 1 veya 6 ay içerisinde olabilir. daha önce apb reloaded denilen bir oyun için söylemiştim. silkroad gibi tükenmekte bir oyun idi şimdi steame geçti ve şahlanarak yükseldi hala yükselişte. silkroad tamamen bir steam oyunudur. söylediklerimi yazın bir kenera 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here