Fenerbahçe, E-Spor Takımını Resmen Duyurdu!

0
74 views

Ülkemizde ilk olarak Beşiktaş’ın e-spor camiasına giriş yapmasının ardından Fenerbahçe‘de resmi olarak e-spor takımını duyurdu.

Son günlerde Fenerbahçe E-Spor takımı ile ilgili dedikoların ardı arkası kesilmezken, beklenen resmi açıklama Fenerbahçe Kongre üyesi olan Doğan Dirim tarafından yapıldı. Kurucusu olduğu Team Aurora‘nın Fenerbahçe ile anlaştığını şahsi Instagram hesabından paylaştığı gazete küpürüyle bir nevi doğrulamış oldu.

Doğan Dirim Instagram’da yayılandığı gazete küpürünün altına yapmış olduğu açıklamada şöyle; “19 Mayıs 2016… İlkelerinden hiç sapmadığım ATATÜRK’ümüzün en özel gününde içerisinde büyüdüğüm FENERBAHÇE’min 10. Branşını kuruyor olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. Çok büyük bir şeyi başardık. Geleceğin sporu olan eSpor’un Fenerbahçe adına kurucuları olarak yol arkadaşım Sn. Mehmet Alakuş’a, yönetim kurulu üyemiz Sn. Önder Fırat’a ve başkanımız Sn. Aziz Yıldırım’a çok teşekkür ederim.” belirtti.

fenerbahce e-sporFenerbahçe Spor Kulübü‘nün 10. branşı olarak yer alacak olan e-spor takımı Haziran’da gerçekleşecek olan Yaz Ligi’ne yetiştirilmesi planlanıyor.