Ryse 2, E3′te Duyurulabilir!

0
68 views

Ryse 2

Crytek’in Xbox One’a özel olarak hazırladığı Ryse 2‘nin E3’te duyurulma olasılığı çok yüksek.

Geçtiğimiz sene 22 Kasım’da piyasaya sürülen Xbox One’ın çıkış oyunlarından biri olan Ryse, özellikle oynanış dinamiklerinden ötürü kötü eleştirilere maruz kalmıştı. İlk olarak 2013 Haziran’ın da Los Angeles’ta gerçekleşen E3 İnteraktif oyun ve eğlence fuarında tanıtılan yapım, beğeni toplasa da son kullanıcılar yani oyun severler yapımı pek beğenmemişti.

Cevat Yerli’nin başında bulunduğu ve bizler için gerçekten ayrı bir yeri olan Crytek’in elinden çıkmış olan Ryse, inceleme puanları bazında da 50-60 puan bandını geçememişti. Bu kadar olumsuzluğa rağmen, Xbox One’ın çıkış oyunu olmasının verdiği destekle son derece başarılı satış rakamlarına ulaşan yapımın devamının gelebileceği ortaya çıktı.

Microsoft’un önümüzdeki ay Los Angeles’ta gerçekleşecek olan E3′te Ryse 2′yi duyuracağı ve oyunun 2016′nın son çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklandı. Ryse 2′de, ilk oyunda fazlasıyla eleştirilen dövüş sisteminin de baştan sona yenileneceği belirtildi.

Tabi altını kalın çizgilerle çizmek gerekli. Bu açıklamalar tamamen bir iddiadan ibaret. Yabancı oyun mecralarının ulaştığı bilgiye göre Microsoft’un E3 planları bir şekilde dışarıya sızdırılmış. Bu planlarda Ryse 2′nin duyurulması da yer alıyormuş. Bunun dışında sızdırılan planlar arasında Halo 5′in çıkış tarihinin duyurulacağı, Epic Games’in Xbox One’a özel yeni bir oyun üzerinde çalıştığı gibisinden önemli anektotlarda mevcut. Fakat bu iddiaların büyük bir kısmı yalanda olabilir.

E3′e sayılı günler kala zaten büyük firmalar etkinlik takvimlerini açıklayacaklardır. Bakalım Microsoft, E3′te bizlere güzel haberler verecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Scroll