PES Ligi 15 Türkiye Finalleri Sonuçları Belli Oldu

0
284 views

Konami‘nin dünyaca ünlü futbol oyunu Pro Evolution Soccer 2015‘te hem şehir finali ödüllerini kazanmak hem de Türkiye’yi Berlin’de temsil etmek için yarışan oyuncular arasında rekabet devam ediyor.

PES Ligi 15 Turkiye

İstanbul, Ankara ve Eskişehir’de elemelere katılan beş yüze yakın yarışmacının arasından finale kalmayı başaran PES tutkunları futbol bilgilerini ve oyundaki yeteneklerini sergiledi.  Düzenlenen etkinlik kapsamında birinci olan katılımcı Konami’nin global olarak her yıl düzenlediği ‘PES Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanacak. Pes Dünya Finali UEFA Şampiyonlar Ligi Finali ile aynı gün, yani 6 Haziran 2015’te, final maçından önce Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak!

21 Mart’ta Eskişehir’de başlayan ve Cankıvanç Yiğit’in şehir finalini kazandığı, ardından Ankara’da İsmail Gökmen’in şampiyonluğu ile devam eden elemelerde üçüncü şehir olan İstanbul’un son 8 ismi 19 Nisan Pazar günü karşı karşıya geldi. Sony, Teknosa, PayPal ve Aral işbirliği ile düzenlenen PES Ligi Türkiye elemelerinde İstanbul etabı 18-19 Nisan’da İstanbul Cevahir AVM’de yapıldı.

PES Ligi 15 Turkiye-1

İzleyenlerin adeta gerçek bir tribüne çevirdiği alanda, hop oturup hop kalkılan heyecanlı maçlar Ali Poturoğlu’ nun zaferiyle sona erdi. Ali Poturoğlu yenilgisiz bitirdiği turnuvada İstanbul Şampiyonu olarak şehri temsil etmeye hak kazanırken, PlayStation® 4 ve Teknosa’dan 1000 TL değerindeki hediye çekinin sahibi oldu. Finalde ikinci olarak PlayStation® 3 ve Teknosa’dan 500 TL değerindeki hediye çekini kazanan Gürkan Deniz de günün diğer başarılı ismiydi. Turnuvada üçüncü olan Serdar Selçuk, Teknosa’dan 250 TL değerindeki hediye çekinin sahibi oldu.

PES Ligi 15 Turkiye-2

Türkiye finali öncesi yarışmak isteyen oyuncuların turnuvaya katılması için son fırsat İzmir elemeleri.. 25-26 Nisan’daki kafe elemeleri ve 2-3 Mayıs’ta Agora AVM’de oynanacak maçlarla son şehir finalisti de belli olacak. Online ligde mücadele eden ay birincilerinin de katılımıyla gerçekleşecek Büyük Türkiye Finali’nde ise bu yıl diğer ülke birincilerine karşı Türkiye’yi temsil edecek PES şampiyonu belli olacak.

Siz de “Pes etmeden Berlin’e” diyorsanız İzmir elemelerine kayıt olmak için tıklayınız: www.turkeygamefestival.com/pesligi