Hitman 2016 İncelemesi

Paris'te bir ajan gördüm sanki.

1
2440

hitman inceleme

Gülün Dikeni

Oyunun tamamına yedirilmiş bütünlük ve gerçekçilik illüzyonunu başarıyla gerçekleştirmiş olsa da özellikle kalabalık mekânlarda FPS düşüklüğü biraz can sıkıyor. Bunun dışında oyunda birkaç bug ve yapay zekânın mantıksız tepkileriyle karşılaştım. Örneğin toplu bir ortamda yere bozuk para attığımız zaman çevredeki grup gereksiz panik havasına bürünüyor. Ya da bazı NPC´lerle iç içe geçebiliyor, yere serdiklerimizin üzerindeki elbiselerini alamadığınız anlara rastlayabiliyoruz. Ayrıca oyun çok kısa sürede bitiyor. Bitirdiğimiz zaman aynı bölümü farklı yollardan oynamak ne kadar keyif verir bilmiyorum.

Maalesef Sofradan Aç Kalkıyoruz

Oyun paketiyle ilgili bilgi vermekte fayda var. Hitman´in bu yeni çıkan oyununun en çok eleştiri alan noktası olmuş durumda. Şöyle ki 60 dolara oyunun tamamını alabiliyoruz. Ancak şu an için sadece Paris bölümünü oynanabilir durumda oluyor. Yani oyunun tam paketini almış alan oyuncu, gelecekte çıkacak bölümlere para ödemeden erişim sağlayabilecekler. Ki bu da bir nevi pre-order niteliği taşımaktadır. Oyunun 11 Mart 2016´da çıkmış olan bu Intro Pack adlı başlangıç paketini satın alanlar sadece Paris bölümünü satın almış oluyorlar. Tabi ileride çıkacak bölümleri oynayabilmeleri için para ödemek zorunda kalacak. Bana göre yapımcıların bu tuhaf satış uygulaması için en makul yöntem 35 dolar ödemek olacaktır. Oyunu beğenenler isterlerse daha sonraki içerikleri satın alabilir.

Sizi bilmem ama bir Hitman sever olarak oyunun bölüm bölüm çıkmasını benimseyemedim diyebilirim. Bunun yerine tam sürümün tamamlanacağı yılda full paket olarak piyasaya sürülmesinden yanayım. Ancak bunun için çok geç. Yine de Hitman özellikle serinin kült oyunlarındaki ruhu koruyup hem de yeni nesil oyun yapabilmeleriyle eski serileri özleyenler için ileriki bölümler adına büyük umut vadetmektedir.

Değerlendirme:

Artılar:

  • Müthiş detaylar.
  • 4K ve DirectX 12 desteği.
  • Gizlilik ve taktiğe dayalı oynanabilirliğin ön plana çıkması.
  • Atmosfer, NPC´lerin gereksiz olmayışı, etkileşimli obje çeşitliliği.

Eksiler:

  • Buglar ve ara sıra yapay zekânın sapıtması.
  • Kısa oynama süresi.
  • Diğer bölümleri beklemek zorunda kalmamız.

1 YORUM

  1. Tamam seviyorum bu ajanı da bölüm bölüm çıkış yapacak olması da neymiş ya. İyicene tozuttular artık. Para tuzağına döndü oyun sektörü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here