Aion için 4.8 Güncellemesi Avrupaya Geliyor!

0
79 views

aion-f2p

Popüler Fantezi MMO AION Free-to-Play, artık tüm Avrupa dillerinde 4.8 sürümünde oynanabiliyor. “Kader Rüzgarı” başlıklı güncellemede, oyuncular Atreya dünyasında keskin bir değişimle karşılaşıyor. Örneğin Katalam, Sarpan ve Tiamaranta bölgeleri, Balaur Efendisi Beritra’nın yıkım hırsına kurban giderken, karşılığında iki yeni bölge olan Vengar ve Signia okyanusun derinliklerinden gün yüzüne çıkıyor. Oyunun kötü adamı aynı zamanda yeni eklenen 12 kişilik Makarana mahzeninin son rakibi. Bunun ötesinde oyuncuları lejyonlar arasında heyecan verici bölgesel dövüşler ve elden geçirilmiş bir kullanıcı ara yüzü ve sınıf becerileri bekliyor.

Vengar ve Signia, Yeni Bir Dünyanın Parçaları

Büyük işgal ve Beritra’nın doymak bilmez güç hırsı tüm Atreya’yı etkiliyor. Kayıp kıtanın mührünün tahrip edilmesi, çevredeki kara kütlelerinin yarılmasına neden olan bir sarsıntıya yol açtı. Sarpan, Tiamaranta ve Katalam’ın bazı bölümleri denizin derinliklerine gömüldü ve yeni bir kıta yükseldi.
Hayatta kalan Devalar bu yabancı ülkeye girme cesaretini gösteriyor ve bu toprakları araştırmak için ileri karakollar kuruyor. Elyoslar batıya yerleşiyor ve çadırlarını Signia’ya kuruyor. Asmodiyerler ise Vengar olarak bilinen doğu tarafını cazip buluyor. Her iki bölge de yüksek seviyeli karakterler için tanımlanmış PvP bölgeleri olarak şekillendirildi.

aion vengar

Yeni Mahzen: Makarana, Beritranın Sığınağı

Makarana, en üst basamak olan 65. seviyedeki 12 oyuncu için yeni bir mahzen. Yer altı mezarlarının derinliklerinde, üçüncü Balaur Efendisi olan Ereşkigal uyuyor. Ereşkigal, Beritra’nın ilgisini uyandıran, yabancı bir kudreti elinde bulunduruyor. Bunu elde etmek için Ereşkigal’e özgürlüğünü vaadediyor ve onunla ittifak kuruyor. Ancak bu vaadin ardında bir hile gizli, çünkü Beritra kendi hedeflerini ve amaçlarını takip ediyor.

aion

Lejyonlar Silah Başına: Signia ve Vengar Bölgesel Dövüşlerle Geliyor

Signia ve Vengar bölgeleriyle birlikte yeni bir lejyon dövüşleri için yeni bir mod da AION Free-to-Play’e geliyor: Bölgesel dövüşler. Her iki bölgede de 6. basamaktaki lejyonlar tarafından bölgesel dövüşle ele geçirilebilecek bölgeler bulunuyor. Dövüşler ayrı bir alanda – Mücadele Alanı’nda – gerçekleşiyor. Bir lejyon birinci olduğunda, bölge bir haftalığına bu lejyona bırakılır. Bu süre içinde lejyon örneğin güçlendirme sihirleri, özel unvanlar ya da rakip bölgeye işgal yarıkları açarak daha sonraki çarpışmalar için taktik açıdan önemli puanlar kazanmayı sağlayan işgal anahtarları gibi çok sayıda avantajdan yararlanabiliyor.

4.8 güncellemesi bunun ötesinde stigma ve beceri sisteminin yanı sıra AION Free-to-Play ara yüzüne de değişiklikler getiriyor. Örneğin başlangıç ekranı ve karakter seçimi bile yepyeni bir parıltı saçarken, bundan sonra bir karakterin becerileri ayrı bir pencerede gösterilerek, bilgilere daha rahat hakim olunması sağlanıyor.