Battlefield 1’deki Silahlar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey!

0
182 views

Duyurulduğu ilk günden beri hayranlarını heyecan içinde bırakan Battlefield 1’de silahlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. Buyrunuz efendim..

1. Bu silahlar hızlı

Favori silahınız saldırı tüfeği ya da güçlü LMG ise Battlefield 1, tetik parmağınızı kaşındıracak cinsten bir sürü silahla dolu. Genel olarak bütün silahlar beklediğinizden daha hızlı gelebilir. Mermilere yalpalama ve kütle çekimi özelliği ekledik ve mermi hızını da artırdık. Böylece işler hızlanacak ve silah kullanımı daha orijinal bir hisse sahip olacak.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 1

2. Altı silah kategorisi var

Tüfekler (yakından düşman haklamak için süperdir), SMG’ler (kısa menzilde seri ateş), LMG’ler (orta menzilden hedefi paramparça etmek için birebir), Yarı Otomatikler (dengeli ve güçlü), Bel Tabancaları (sıkıştığında çok işe yarar) ve Keskin Nişancı Tüfekleri (adı yeterince açıklayıcı sanırız).

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 6

3. Çeşitlilikte de sınır tanımadık

Her silah türünde çok sayıda farklı silah var. O dönemki silahlarda inanılmaz çeşit vardı. Aslında 1. Dünya Savaşı’nda kullanılan çoğu silah, ilerleyen yıllarda klasikleşen modellerin ilk başarılı versiyonlarıydı. İlk SMG’ler ve Otomatik Tüfekler bu dönemde çıkmıştı. Bunları Battlefield 1’de kullanabileceksiniz.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler

4. Bu silahlar çok etkili

1. Dünya Savaşı’nda teknoloji resmen sınıf atlayarak tek kelimeyle inanılmaz, çok etkili ve işini çok iyi yapan silahların yolunu açtı. Duvarlarda koca delikler açarken, saklanmış düşmanların işini bitirirken ve uzaktan düşman avlarken kullanacağınız Battlefield 1 silahları, size modern bir his ve keyif verecek.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 5

5. Daha derin bir silah kişiselleştirme

Battlefield 1’de silah kişiselleştirmenizi kesinlikle istiyoruz. Ama bunu yüzlerce silah eklentisi yapmadan gerçekleştirmenin bir yolunu bulmamız gerektiğini de geribildirimleriniz sayesinde biliyorduk. O yüzden Battlefield 1’e her silah için önceden belirlenmiş Ekipmanlar koyduk. Yine oyun tarzınıza göre silah kişiselleştirmesi yapabileceksiniz; ama artık daha derinlikli bir yaklaşımla.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 7 9

6. Her silahta en çok 3 tane Önayar (Pre-Set) olacak

Belki darbe etkisi daha yüksek bir çifte istiyorsunuz? Ya da daha iyi isabet oranı için stabiliteden taviz veren bir silah? Farklı silah Önayarları size bu konuda yardımcı olacak. Bazılarında aynı silahı farklı şekillerde kullanmanızı sağlayan üç tane önayar var. Yakınlaştırmayı, nişangah işaretini ve daha başka şeyleri de değiştirip bu önayarları da kişiselleştirebileceksiniz.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 2

7. Farklı türlerde yakın dövüş silahları var

Yakın dövüş ve düşmanla göğüs göğse olmak 1. Dünya Savaşı’nın önemli bir parçasıydı. Uzakta kalmayı tercih edenlere uygun bol seçenek de olmakla birlikte, saldırı hızı ve hasar gücü değişen farklı yakın dövüş silahları kullanabileceksiniz. Bazılarının birden çok işlevi bile var: Onlarla dikenli tel kesebilir, barikatları dağıtabilir ve hatta hafif taşıtlara hasar bile verebilirsiniz.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 8

8. Süngülü hücuma kalkabileceksiniz

Düşmanla yakın dövüşe girecekseniz, düşmanla aranızdaki mesafeyi kapatmanız gerekir. Silahınızın ucuna takacağınız süngü, bu işi biraz daha kolaylaştırıp düşmana doğru koşmanıza izin verecek. Süngü hedefini bulursa düşmanınızın işi bitmiş demektir.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 7

9. Tesirli bombadan başka bombalar da var

Geleneksel tesirli bomba atmanın yanı sıra gaz bombaları (düşük hasar verir ama gaz uzun süre dağılmaz), yakıcı bombalar (yüksek hasar verir ama süresi kısadır) ve diğerlerini de kullanabileceksiniz. Doğru zamanda doğru bombayı kullanmak, yaşamla ölüm arasındaki fark olabilir.

battlefield 1 bilmeniz gerekenler 10

10. Ses kalitesi inanılmaz düzeyde

Oyunlarındaki yüksek ses kalitesiyle bilinen DICE, Battlefield 1’de de silah efektleriyle ününe yakışır bir performans sergiliyor. Tüfeklerin BUM’undan boş tetiğin ÇİLİNK sesine kadar, oyunda kullanılan inanılmaz sayıda sesi sanal olmayan gerçek ortamlarda kaydettik. Artık şarjörde mermi azalmaya başladığını bile sesteki değişiklikten fark edebileceksiniz.