Braum Hakkında Bilinmeyen İlginç Bilgiler!

0
48 views

Braum hakkinda bilgiler

Freljord’un Yüreği Braum

-Braum, RiotWrekz tarafından tasarlanmıştır ve onun tasarladığı ilk şampiyondur.
-Braum kulelere saldırırken özel saldırı animasyona sahip ilk şampiyondur.
-Braum, Nunu’nun ardından Freljord’ lu ikinci Support (Destek) şampiyondur.
-Braum, Heimerdinger’ın ardından iki şaka animasyonuna sahip ikinci şampiyondur.
-Freljord Savaşı sırasında Braum, Ashe’in yanında savaşmıştır.
-Braum fan yapımı bir şampiyon olan Angus‘tan esinlenilerek hayata geçirilmiştir. Aynı gönderide Fullmetal Alchemist‘ten Alex Louis Armstrong‘un Braum için diğer bir karakter referansı olduğu belirtilmiştir.
-Braum’un dansı Ukrayna ulusal dansı Hopak ile benzerlik taşımaktadır.
-Braum’un adı güçlü anlamına gelen “Brawn” kelimesinden ve Latin dilinde kışı tanımlamak için kullanılan “Bruma” kelimesinin anagramından gelmektedir. Brawn aynı zamanda İngiliz dilinde çiftlik hayvanlarının kafasından yapılan bir çeşit peynir için kullanılan isimdir. Bununla birlikte, Braum adında süt ürünleri ve dondurma satan mağazalar vardır.
-Braum, Defensive (Savunma) yetenek ağacında bulunan Juggernaut’ın (Ezgeç) görselinde yer alan karaktere oldukça benzemektedir.
-Braum’un Unbreakable (Kapı Gibi) yeteneğinin görselinde yer alan mermiler Jinx’in Pow-Pow silahından çıkan mermilerle görsel olarak benzerlik göstermektedir.
-Braum’un Unbreakable yeteneğini geliştirme aşamasında “Immovable Object” (Taşınmaz Nesne) olarak adlandırılmıştır ve PBE’ye bu şekilde eklenmiş ancak sonradan değiştirilmiştir. -Değiştirilmesinin sebebi ise Braum’un bu yeteneği kullandığı zaman hareket edebilmesidir.
-Braum’un yüzü ünlü cips markası Pringles‘ın logosu ile benzerlik göstermektedir.
-The Bravo Ray, Braum’un profesyonel güreşten birçok referansa sahip olduğunu belirtmiştir.

Etkileşimler
-Braum; Alistar, Annie, Ashe, Caitlyn, Draven, Gragas, Fizz, Nami, Riven, Tryndamere ve Vi ile özel etkileşime sahiptir.
-Braum, Twitch ve Rengar’ın ardından eşya satın alımında özel alıntılara sahip üçüncü şampiyon olma özelliğini taşımaktadır.
-Braum, Howling Abyss (Sonsuz Uçurum) haritasında bir Poro’yu beslediği zaman Poro’ya bıyık eklenmektedir.
Alıntılar
-Braum’un “Annem her zaman şöyle demiştir; Buzdağı gibi süzül, fırlatılan bir buzdağı gibi sok!” sözü Muhammed Ali‘nin “Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım.” sözünün benzeridir.
-Braum’un “Bazen, kalkan bir çarpışma tahtası olabilir.” sözü video oyun komedyeni Dorkly‘e referans olabilir.
-Braum “O kadar hızlı değil!” sözünü Rengar ile paylaşmaktadır.
-Braum ana bölgeye dönüşü tamamladığında konuşan ilk şampiyondur.
-Braum, Twitch ve Rengar’ın ardından belirli eşyaları satın aldığında özel alıntılara sahip üçüncü şampiyon olma özelliğini taşımaktadır.
-Braum, Frozen Heart (Donmuş Yürek) eşyasını satın aldığı zaman Lissandra’nın hikayesinin son kısmında yer alan sözlere benzer şekilde “Arkadaşlarım için ben kar yağışı gibiyim. Düşmanlar içinse çığ gibi!” sözünü dile getirmektedir.
-Braum’un Agatha adında bir ineği vardır ve Alistar’ı gördüğü zaman “Bana Agatha’yı hatırlatıyorsun. İyi inek evine dön.” ve “Alistar! Tanışman gereken bir ineğim var.” sözlerini dile getirmektedir.
-Braum, Tryndamere’in arkadaşıdır ve onu gördüğü zaman “Tryndamere!” Bu eğlenceli değil mi?” ve “Eğleniyor musun arkadaşım?” sözlerini dile getirmektedir.
-Braum, Poro’nun kalkanında gezindiği özel bir animasyona sahiptir ancak bu neredeyse 1000 tık yapıldığı zaman gerçekleşmektedir.

Not: Burada yer alan çeviriler Türkiye sunucusunda yer alan çevirilerle birebir aynı olmayabilir. Eğer eksik veya yanlış gördüğünüz bir kısım olursa yazıya yorum atmanız yeterli olacaktır.

Dragonslayer Braum

Braum bu seriyi Vayne, Jarvan IV ve Pantheon ile paylaşmaktadır.
Dragonslayer Braum Howling Abyss (Sonsuz Uçurum) haritasında bir Poro’yu beslediği zaman Poro turuncu bıyığa sahip olur.
Dragonslayer Braum’un şakası sırasında Braum, tıpkı aslan terbiyecisi gibi kafasını kalkanında yer alan ejderhanın ağzına sokmaktadır.
Dragonslayer Braum’un kalkanı RuneScape’te yer alan Dragonfire Shield ile benzerlik göstermektedir.
Dragonslayer Braum’un kalkanı aynı zamanda Blizzard’ın World of Warcraft: Cataclysm oyunundaki Detahwing ile benzerlik göstermektedir.