Call of Duty: Advanced Warfare İçin Dereceli Sistem Yolda!

0
48 views

Sledgehammer Games‘ten gelen haberlere göre 9 Ocak tarihinde Call of Duty: Advanced Warfare için dereceli sistem oyuna eklenecek.

Gelecek olan dereceli sistemde oyuncular Search & Destroy, Capture the Flag, Uplink ve Hardpoint gibi 4vs4 maçlarda eSports ayarı aktif bir şekilde yarışabilecekler. Maçların kazanılması durumunda alınan puanlar oyuncunun kümesini belirleyecek. Maçları kaybetmek ve oyundan çıkış yapmak puan kaybınıza ve küme düşmenize yol açacak.

call of duty division gear

Call of Duty: Advanced Warfare‘de dereceli oyun sistemi Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Masters ve Grand Master adında 7 adet kümeden oluşacak. Hedefleriniz büyük ise Grand Master’a yükselmesiniz oldukça zor olacak. Grand Master kümesine girmek için Master kümesinde ilk 100 sıralamanın içinde olmanız gerekiyor.

call of duty ranked play division breakdown

Dereceli sistemde maç kazandığınız taktirde oyuncular maç başına 15-25 puan arası kazanması bekleniyor. Maçı kaybetme durumda ise 10-20 puan arasında düşüş yaşayacaklar. Küme atlamak için her seferinde toplamda 100 puan toplamanız gerekecek.

call of duty ranked play-rules settings

Biz, bu dereceli sistemi biraz League of Legends‘ın dereceli sistemine benzettiğimizi söyleyebiliriz.