Dark Passage, Finale Gözünü Dikti!

0
38 views

Türkiye Şampiyonu olarak katıldıkları, Almanya’da gerçekleştirilen International Wildcard’da büyük bir başarıya imza atan eSpor takımı Dark Passage, League Of Legends’ın Güney Kore’deki dev finalinde yer almak için dünyanın en iyi 16 takımı arasında mücadele edecek!

Gamescom fuarında düzenlenen IWC’yi kazanarak büyük bir başarıya imza atan Dark Passage, finalleri Güney Kore’de 60.000 kişilik bir stadyumda gerçekleştirilecek League of Legends Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Dark Passage

League of Legends Dünya Şampiyonası’nın ilk ayağı olan A ve B Grubu karşılaşmaları bu yıl Tayvan’ın başkenti Taipei’de, C ve D Grubu karşılaşmaları ise Singapur’da gerçekleştirilecek. Her grupta 4 takımın yer alacağı bu aşamada, takımlar gruptaki diğer rakipleriyle ikişer maç yapacak. Her grubu en üst sırada bitiren iki takım eleme aşamasına geçecek.

Dark Passage’ın yer aldığı A Grubu’nda LPL (Çin Bölgesi) birincisi Edward Gaming, Kore ikincisi Samsung White ve GPL (Güneydoğu Asya Bölgesi) ikincisi Ahq e-Sports gibi zorlu rakipler bulunuyor. A ve B Grubu karşılaşmaları 18-21 Eylül’de, C ve D Grubu karşılaşmaları ise 25-28 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.Dünya Kupası Stadyumu eSpor Finaline Hazırlanıyor

Bir üst aşamaya çıkmaya hak kazanan takımlar, düzenlenecek çeyrek ve yarı final maçlarının ardından 19 Ekim’de Güney Kore’nin başkenti Seul’de, 2002 yılı Dünya Kupası için inşa edilen Sangam Stadyumunda büyük final için karşı karşıya gelecek. Dark Passage’ın dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer almasından dolayı büyük heyecan duyduklarını söyleyen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, “Dark Passage’ın bu başarısının Türkiye’nin eSpor alanında ortaya koyduğu potansiyelin önemli bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz. İnanıyorum ki Dark Passage gruptan zaferle ayrılacak ve finale giden yolda Türkiye’nin gururu olmaya devam edecek” dedi.

‘Beyaz Kaplanlar’ Rakibine Göz Açtırmıyor

Geçtiğimiz yıl Türkiye Şampiyonu olarak katılmaya hak kazandığı Almanya’daki IWC mücadelesinde centilmence bir performans sergileyen Dark Passage, bu yıl IWC’deki rakiplerine de göz açtırmayarak Dünya Şampiyonası’na adını yazdıran takımlar arasında yer aldı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen oyuncular tarafından kurulan Dark Passage, kısa sürede Türkiye’deki eSpor arenasının en önemli figürü konumuna geldi. Beş kişilik as kadrosuna bu sezon Norveç’ten bir eSporcu transfer ederek ilk yabancı oyuncu transferini gerçekleştiren Dark Passage, şampiyonanın iddialı takımları arasında yer alıyor.

Turnuvaya dair gelişmeleri takip etmek için http://lolespor.com/dunya-sampiyonasi adresini ziyaret edebilirsiniz.

-Basın Bülteni