DOTA 2 Türkiye Turnuvası’nı “We Make The Future” Takımı Kazandı

0
44 views

Dünyada milyonlarca oyuncunun oynadığı DOTA 2, Türkiye’deki en büyük turnuvasına kavuştu. Türkiye’nin en iyi DOTA 2 oyuncularının kozlarını paylaştığı “Red Bull Son Şampiyon“, 14 Haziran Pazar günü İstanbul Volkswagen Arena’da yapıldı.

DOTA 2 turkiye

Katılımcı ve seyircilerden büyük ilgi toplayan turnuvaya, tüm Türkiye’den 256 takım ve 1200’ün üzerinde DOTA 2 oyuncusu kayıt oldu. Takımlar beşer oyuncudan kuruldu ve beş oyunlu seride üç oyun kazanan maçın galibi olarak bir üst tura yükseldi.

11-12 Haziran’da 8’li final elemelerinin ardından büyük final için takımlar İstanbul Volkswagen Arena’da 14 Haziran’da buluştu. Toplam 500’den fazla seyircinin katıldığı etkinlikte büyük bir çoşku ile takımları destekledi.

DOTA 2 turkiye 1

Çekişmeli geçen finali 3-0 skorla rakibi “The Ascendants’ı” saf dışı bırakan “We make the future” takımı kazandı. Red Bull Son Şampiyon final maçları online olarak www.redbull.com/sonsampiyon ve www.twitch.tv/redbullesportstr sayfasından da canlı yayımlandı. İnternet üzerinden 55 Bin kişi finalleri canlı takip etti.

DOTA 2 turkiye son sampiyon

Büyük finalin galibi We make the future takımı, Türkiye’nin DOTA 2 şampiyonu olmakla birlikte 12 bin TL’lik para ödülünü de kazandı. We make the future, Türkiye temsilcisi olarak ESL One DOTA 2 dünya şampiyonası Avrupa elemelerine doğrudan katılma hakkını elde etti. Avrupa elemelerine daha iyi hazırlanabilmeleri için takım oyuncularına 5 adet NVIDIA GeForce GTX 960 Grafik Kartı ve 5 adet ASUS Strix Tactic Pro Keyboard hediye edildi. İkinci olan The Ascendants 5000 TL para ödülü ve 5 adet ASUS Strix Pro Headset kazandı. Üçüncü takım ise 3000 TL para ödülüne sahip oldu.