DriveClub VR için Listendi!

0
39 views

Geçtiğimiz ay sürpriz bir şekilde kapatılan geliştirici Evolution Studios‘un yarış oyunu olan DriveClub, VR için listelendi.

Amerikan oyun derecelendirme kuruluşu olan ESRB tarafından listelenen DriveClub VR teknolojisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Sony, DriveClub VR‘ı versiyonunu düzenlediği bir fuarda oyunculara denetme imkanını sunmuştu. Ancak bu PlayStation 4’ün sistem gereksinimlerinin yetersiz olmasından dolayı istenilen performansı sunamaması oyuncular tarafından eleştirici konusu olduğunu hatırlıyoruz. Yine de ne olursa olsun DriveClub‘ın sanal gerçeklik teknoloji ile birleştiğinde yarış deneyimini oldukça fazla arttırcağına inanıyoruz.

Bildiğiniz üzere Evolution Studios komple kapatılarak oyun üzerinde çalışan ekibin Codemaster‘a geçtiğini hatırlatalım. VR teknolojisini hangi firmanın devam ettirceği ise merak konusu. Belki de Evolution Studios kapanmadan önce VR projesi tamamlanmıştır..(!)

DriveClub‘ın VR (sanal gerçeklik) teknolojisi hangi tarihte çıkacağı resmi olarak açıklanmadı. ESRB’de listediğini düşünürsek yakın zaman resmi bir açıklama gelebilir.