Facebook Virüs Temizleme, Nasıl Silinir?

0
62 views

Facebook Friendly Marketing

Facebook Virüsü Çözümü

Dünyanın en popüler sosyal medyalarından biri olan Facebook‘ta sizlerinde en birkaç kez karşılaştığı Facebook virüs veya spam postları görüyoruz. Eğer ki sizinde başınıza böyle birşey gelirse korkmayın bunun çözümü var. Özel olarak üretilen ve hergün karşımıza çıkmaya devam eden bu virüsler ile farkında olmadan birçok sayfayı beğeniyorsunuz. Son günlerde oldukça meşhur olan Facebook ve Twitter hesabına takipçi kasma ve beğendirme bu şekilde yapılıyor.

Ayrıca sizin haberiniz olmadan Facebook virüsü paylaşım yapıp linkleri yaymak için gönderilere sanki bir normal kullanıcıymış gibi kendince yazılar da ekliyor. Eğer tabiki arkadaşlarınız veya takipçileriniz bu linklere tıkladığında virüs onlarada bulaşmış oluyor. Hatta spam olarak mesaj atan virüsler bile mevcut..

Şimdi sizlere Facebook virüsünden arınmak için birkaç ipucu vereceğim. İlk olarak Facebook’ta bu linklere tıklmadan önce paylaşımları dikkatli okuyun. Çünkü genelde linklerin sonunda spam olduğu belli olan bazı gereksiz harfler simgeler oluyor. Onlara çok dikkat etmelisiniz. Arkadaşlarınız veya Facebook sayfasınızda size şüpheli gelen işte bak bu benim aradığım video izlermisin?, resimlerimi buldum beni incele, son paylaşımıma bakarmısın? 4 gündür bu videoyu bulmaya çalışıyorum. İzlersen mutlu olurum” gibi bağlantılarla karşılaşırsanız tıklamaktan vazgeçin.

Yapmanız gerekenlerin en başında gelen Anti virüs programlarınızı her zaman güncel tutun, böylece yeni virüsler ortaya çıktıkta güvenlik yazılımlarının aldığı önlemler programlara direk olarak eklenecektir ve sizi çeşitli saldırılardan koruyacaktır.

İşte sizlere Facebook virüslerinden bir örnek;

facebook-virus-1

Facebook virüsü temizlemek için yapmanız gerekenler;

1) İlk olarak Facebook hesabınıza girin. Ayarlar kısmından Genel Ayarlar bölümünde şifrenizi eğer bilgisayarınızın temiz olduğundan eminseniz değiştirin.
2) Ayarlar kısmından en altta Uygulamalar bölümünde uygulama listesine bakın ve emin olmadıklarınızı kaldırın.

Ancak bazı virüsler Facebook harici başka yerlere bulaşmış olabiliyor. Özellikle Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcınıza yerleşen virüsler olabilir. Bunlardan kurtulma yolu bu programları bilgisiyarınızdan kaldırmak ve tekrardan kurmak. Ya da hiçbir şey artık elinizden gelmiyorsa bilgisayarınıza format en kesin çözümdür.