Heroes of the Storm’un Yeni Karakteri “Tracer” Duyuruldu

0
48 views

Heroes of the Storm Tracer Duyuruldu

Blizzard‘ın MOBA türü oyunu Heroes of the Storm için yeni karakter geliyor. Yapımcı firma tarafından yapılan duyuruda yeni karakterimiz Ovewatch’tan transfer olan hızlı mı hızlı, kendi zamanını değiştirme kabiliyeti olan ve bir o kadar da tehlikeli Tracer.

Yeni karakterimiz Tracer, 19 Nisan‘da Overwatch’ın Origins Edition versiyonunu PC için satın alanlar için çıkışını yapacak. Diğer oyunuclar için ise 26 Nisan‘da oynanabilir olacak.

Yeni karakterimiz Tracer’ın yeteneklerini aşağıdan gözden geçirebilirsiniz.

Trait

Reload (D)
D tuşuna bastığımızda Tracer rakibine kitleniyor ve hareket halindeyken ateş edebiliyor. Mana yerine şarjör kullanan kahramanımız mermisi bitene kadar ateş ediyor, bittiğinde de otomatik olarak şarjör değiştiriyor. Ayrıca D tuşuna basarak şarjörü kendimiz de değiştirebiliyoruz.

Normal Yetenekler

Blink (Q)
Tracer’ın kısa mesafeleri ışınlanarak kat etmesini sağlayan Blink stoklanarak birden fazla kez kullanılabiliyor. Ki, tanıtım videolarına bakarsak bu stoklama işi 3’e kadar çıkıyor. (Tabii talent’lar işi değiştirmezse)

Melee (W)
Tracer’ın rakiplerine hasar vermek için tek seçeneği ateş etmek değil. Sevimli kahramanımız hemen yanında bulunan düşmanlarına ‘W’ tuşuna basıldığında melee vuruş yapabiliyor.

Recall (E)
Tracer’ın belki de en keyifli/sinir bozacak yeteneği ise Recall. Aktif edildikten belli bir süre sonra devreye giren Recall ile yeteneğin ilk aktif edildiği yere, hatta zamana geri dönüyoruz. Zamana dedim, çünkü Recall aktif edildikten sonra aldığımız hasar, yeteneği aktif ettiğimiz yere döndüğümüzde yok oluyor. Yani bildiğiniz zamanı geri alıyoruz.

Heroes of the Storm'un Yeni Karakteri Tracer Duyuruldu

Heroic Yeteneği

Pulse Bomb
Heroes of the Storm’daki diğer karakterlerin aksine Tracer’ın sadece bir Heroic yeteneği bulunuyor. Daha oyunun başında aktif olan bu yetenek, level 10’a ulaştığımızda ise 3 farklı şekilde modifiye edilebiliyor.

Pulse Bomb’u kullanabilmek için önce onu şarj etmemiz gerekiyor ve bu işi düşmanlarımıza saldırarak yapıyoruz. Şarj işini hem ateş ederek, hem de Melee yeteneğimizi kullanarak yapabiliyoruz, fakat Melee saldırılarımız Pulse Bomb’u ateş etmekten daha fazla şarj ediyor.

Aktif edildikten kısa bir süre sonra patlayan ve düşmana yapışan Pulse Bomb, merkezdeki düşmanımıza en büyük hasarı veriyor, ayrıca onuncu seviyeye ulaştığımızda 3 farklı seçeneğe sahip oluyor:

-Sticky Bomb: Patlamanın etki alanı genişliyor ve etki ettiği düşmanları yavaşlatıyor.
-Quantum Spike: Pulse Bomb, ana hedefine onun health’inin %10’u kadar daha fazla hasar verir.
-Pulse Rounds: Pulse Bomb’un atılacağı mesafeyi uzatır ve şarj edilmesini hızlandırır.