Jinx’i Yeni Yamada Daha Sık Görebiliriz

Ay Çok Heyecanlı!

0
40 views

Çılgın mı çılgın, bir o kadar kafadan kontak alt koridor şampiyonu Jinx için yeni yamada çeşitli değişikler geliyor. Geçtiğimiz sezonlarda metanın dışında kalan ve takım kompozisyonlarında pek tercih edilmeyen (daha doğrusu bir kenara atılan) Delifişek Jinx yeni yama ile birlikte kendini biraz daha hissettirir hale gelecek. 

Riot Games ekibinin PBE sunucularında güncelleme için denemeye aldığı Jinx, yapılan güncellemeler sonunda başarıya ulaşırsa yeni yamayle birlikte Jinx‘i tekrar komposizyonların arasına görme ihtimali artacak.

Geçtiğimiz sezonlarda nerf yüzünden metanın oldukça uzağında kalan, oyuncuların metada olan Lucian, Caitlyn ve Tristana gibi diğer nişancıları (ADC) tercih etmeleri sonucu profesyonel arenada göremiyorduk. Yapılacak olan yeni yamada Jinx‘in Q yeteneğine güçlendirme çalışmaları sürüyor. Özellikle Q-Değiştir! yeteneğinin saldırı hızı 0.531’den 0.625’e yükselecek ve aktif olan yeteneği yine Q-Roketatar’ın saldırı hızı %15’ten %20’ye çıkarılacak.

Cıvalı Kuşak eşyasına gelen güncellemeyle beraber biraz daha kırılgan bir şampiyon haline gelen Jnix profesyonel arenaya tekrardan giriş yapabilir mi tartışılır ancak, Jinx’e yeni yapılacak güncelleme ile özellikle dereceli tekli sırada daha fazla yer alcağını düşünüyoruz.