League of Legends Dünya Şampiyonası Los Angeles’ta

0
42 views

League_of_Legends_dunya_sampiyonasi_los_angeles

Evet yanlış duymadınız!! League of Legends Dünya Şampiyonası başlıyor. Dünyaca popüler hale gelen League of Legends’ta 3. Dünya Şampiyonası Los Angeles’ta yapılacak.

Profesyonel League of Legends takımları, Sezon 3 boyunca Anaheim, Köln, Moskova, Dallas, Şangay ve daha pek çok yerde izleyicileri heyecanlandırdı. 4 Ekim’de dünya çapında yapılacak olan finaller yaklaşırken ve eSporun en yetenekli isimleri sezonun en büyük mücadelesine hazırlanırken, olayın anlam ve önemine yaraşır bir şampiyona mekânı gerekiyordu. Bu nedenle, League of Legends Sezon 3 Dünya Şampiyonası finali için Los Angeles’taki efsanevi Staples Center’ı seçtik.

League Şampiyona Serisi Yaz Ayağı devam ediyor; ufuktaki bölge elemeleri ve play-off’larla, yapılan her bir karşılaşma Dünya Şampiyonası’na giden yolda büyük önem taşıyor. Kuzey Amerika, Avrupa, Kore, Çin, Güneydoğu Asya ve finale katılmaya hak kazanacak Türkiye’nin de dahil olduğu yeni League of Legends bölgelerinden biri, play-off’lar için Los Angeles’taki Galen Center’da kozlarını paylaşırken dananın kuyruğu kopacak. Zirvedeki iki takım, binlerce hayranın tezahüratı eşliğinde Sihirdar Kupası için mücadele etme hakkını elde edecek.

Türkiye’den Sezon 3 Dünya Şampiyonası’na giden yol: Türkiye Büyük Finali

Türkiye Şampiyonu, sene boyunca kazandıkları lig puanları toplamı en yüksek olan takımlar arasından seçilecek. Bu takımları, 2 kategoriye ayırdık. Turkuaz ve Kırmızı. Kırmızı kategoriden 4 takım, Turkuaz kategoriden 2 takım ve oyun içi dereceli takım sistemimizden de 2 en iyi takım TBF’de kapışıyor olacak.

TBF Takvimi:

20-21 Temmuz Çeyrek ve Yarı Finaller

27 Temmuz Final ve 3.lük Maçları

Türkiye Şampiyonu’nun hikayesi burada bitmiyor. Türkiye Şampiyonu, 21-25 Ağustos tarihleri arasında Köln’de gerçekleşecek olan, GamesCom‘da yeni açılmış olan Riot ofislerinin bulunduğu ülke şampiyonlarına karşı mücadele edeceği bir turnuvaya katılacak. Bu turnuvada Rusya, Brezilya, Latin Amerika ve Avustralya takımları bulunacak.

GamesCom’daki turnuvadan şampiyon ayrılan takım ise Amerika’da gerçekleşecek, Sezon 3 Dünya Şampiyonası Finalleri’ne katılmaya hak kazanacak.

eSpor haberleri ve etkinlikleri, önce lolesports.com adresinde. Play-off’ların formatının ve tam tarihlerinin yanında, play-off’lar ve final için yol ve konaklama konusunda bilgi de vereceğiz. Tüm bunları ve Dünya Şampiyonası’na giden yoldaki her karşılaşmayı, HD kalitesinde izlemek için lolesports.com adresine uğrayın.