League of Legends Şampiyonu “Poppy” Yenilendi!

0
106 views

new poppy wallpaper

Riot Games ekibi yeni bir şampiyon güncellemesi ile karşımıza çıkıyor. Poppy, bundan böyle Sihirdar Vadisi’ne yenilenmiş olarak gelecek. Çekicin Mufafızı Poppy, ormanda ve üst koridor yenilenen yetenek setiyle yeni sahip olduğu güçleri gözler önüne serecek. Özellikle ultisiyle düşmanlarını olabildiğince uzaklaştırması ilgi çekici gözüküyor.

League of Legends‘ın yenilenen şampiyonu Poppy‘nin özelliklerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

poppy yetenekleri

Pasif: Demir Elçi
Poppy birkaç saniyede bir normal saldırı olarak kalkanını fırlatıp, menzil ve ilave büyü hasarı kazanır. Düştüğü yerden geri alındığında kalkan Poppy’yi korur; ancak rakipleri üstünden geçerek kalkanı geçici bir süre yok edebilir. Demir Elçi hedefini katlederse, kalkan yere düşmek yerine Poppy’ye geri döner.

Q: Sarsan Çekiç
Poppy yere vurarak hasar verir ve küçük bir alan içindeki rakiplerini yavaşlatır. Kısa bir süre sonra, sarsılan zemin aynı miktarda hasarı yeniden vererek infilak eder.

W: Sağlam Duruş
Pasif:
Poppy ilave Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Poppy’nin can miktarı %40’ın altındaysa bu ilave ikiye katlanır.
Aktif: Poppy Hareket Hızı kazanır. Sağlam Duruş aktif durumdayken, Poppy kendi etrafında bir büyü barikatı oluşturur ve barikat üzerine atılan rakipleri engelleyerek rakiplere büyü hasarı verir.

E: Kahraman Hücumu

Poppy bir rakibinin üstüne atılıp, fiziksel hasar verir ve hedefini ileri sürükler. Yüzey şekillerine çarpmaları hâlinde Poppy fazladan fiziksel hasar verdiği rakibini sersemletir.

R: Muhafızın Hükmü
Poppy güçlü bir vuruş yapmak için çekicinin gücünü toplamaya başlar ve güç topladığı süre boyunca yavaşlar. Yeteneği ikinci defa kullandığında, Poppy’nin indirdiği devasa çekiç darbesiyle yer yarılır; yarık küçük bir alandaki rakip şampiyonlara hasar verir ve onları kendi üslerine doğru olağanüstü bir mesafeye savurur. Yarığın uzunluğu ve savurma mesafesi, güç toplama süresine bağlı olarak artar.