League of Legends’a Mart’ta Özel İnternet Ağı Kurulacak!

0
36 views

League of Legends black logo

Riot Games‘in ünlü MOBA oyunu League of Legends‘tan oyundaki lag ve ping problemine karşın ilginç bir çözüm geliyor Yapımcı firma oyundaki lag ve ping sorunlarını engellemek amacıyla oyun için özel ağ kuracak.

Resmi siteden gelen açıklamaya göre League of Legends, oyuncuları bu ağa bağlamak için internet sağlayıcılarıyla beraber çalışacak. Bahsedilen bu ağ Mart ayında oyunculara sunulacak.

Konu ile ilgili açklama; “Günümüzde kullanılan internet servis sağlayıcıları genellikle saniyeler veya dakikalar için büyük veri aktarımına odaklanıyor. Bu YouTube ve Netflix gibi uygulamalar için iyi bir şey ancak milisaniyeler içinde küçük veriler aktarmayı gerektiren gerçek zamanlı oyunlar için o kadar da iyi değil. Bunun yanında internet bağlantınızın gitmesi gereken hedefe gitmektense tüm ülkeyi dolanıp hedefe öyle gidebilir. Bu da oyun sunucusu başka bir ülkede veya sokağınızda da olsa bağlantı kalitenizi ve pinginizi etkileyebilir. Bu yüzden League trafiği için kendi “doğrudan” bağlantımızı oluşturma sürecindeyiz ve Kanada ve Amerika’daki oyuncuları bu ağa bağlamak için internet servis sağlayıcılarıyla birlikte çalışıyoruz.

Detaylı bilgilere resmi siteden ulaşabilirsiniz.