League of Legends’ın Kullanıcı Paneli Değişiyor

0
56 views

league of legends kullanici paneli

League of Legends’ın kullanıcı paneli yenilenerek yakında bizlerle olacak!

League of Legends‘a yeni gelecek güncelleme ile kullanıcı arayüzü değişiyor. Kullanıcı arayüzü güncellemesi ile beraber oyuncuların deneyimlerinden yola çıkılarak arayüzün daha okunaklı, öğelerin daha iyi yerleştirilmiş ve yeni eklenen özelliklerle daha iyi oyun bizleri bekliyor.

Uzun süren çalışmaların sonucu Riot Games, yeni arayüzü açık betaya alarak ilk olarak PBE‘ye getirecek. Ve kısa süre sonra da asıl oyuna eklenecek. Dilerseniz aşağıdan yeni arayüzle ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Taktiksel Mevzular

lol kullanici paneli-1

“Taktiksel” dediğimiz zaman, özellikle çatışma sırasında verdiğiniz; ulti kullanmak ya da iksir içmek gibi anlık kararları etkileyen bilgilerden bahsediyoruz. Bunlara; takımınızdaki Janna tarafından korumaya alınmak veya rakip bir şampiyon tarafından Tutuşturulmak gibi, şampiyonunuza yapılan şeyler de dahil.

Bu tür bilgileri ekranın ortasına yerleştirdik, çünkü oyuncunun ana görüş alanı orası. Ayrıca “bekleme süresi yeni bitti” ve “seviye atlatılabilir” gibi bilgileri gözünüzü savaştan ayırmadan fark edebilmeniz için görselleri epeyce yeniledik.

Strateji Üretmek

lol kullanici paneli-2

Stratejik bilgiler, oyuncuların oyuna daha kapsamlı bakmasını sağlıyor. Uzun vadeli kararlar verebilmek için oyunun genel durumunu ve haritanın öbür ucunda olanları anlamanızı kolaylaştırıyor.

Örneğin, ilk dönüşünüzde AMK Kılıcı almaya yetecek kadar minyon kestiniz diyelim. B’ye basmadan önce şu sorulara yanıt bulmalısınız: Koridorların itilme durumu nedir? Ormancıları nerede? Desteğiniz 6. seviye oldu mu? Rakibinize kıyasla koridoru ne kadar takip edebiliyorsunuz? Ejderha çıkmış mı? Oyun ilerledikçe, belki bir takım çatışmasından çıkar çıkmaz şu soruların yanıtını almanız gerekecek: Takımımdan kim hayatta? Kaç rakip katlettik? Yeniden doğmalarına ne kadar var? O zamana kadar ne yapabiliriz?

Şu anki panelde bu bilgiler ekranın üst sağ köşesindeki mini haritadan sol köşeye, hatta Tab tuşuyla açılan menüye kadar bir sürü yere dağılmış durumda. Güncelleme ile, bu soruların cevaplarını oyuncuların doğal olarak sürekli gözlemlediği mini haritanın çevresine topluyoruz. Bu yerleşimin bir tür stratejik komuta merkezi yarattığını ve genel harita farkındalığını arttırdığını düşünüyoruz.

Daha Kullanışlı, Daha Anlaşılır

lol kullanici paneli-3

Son olarak, güncelleme, genel kullanıma ilişkin bazı istekleri yerine getiriyor. Skor panosunun düzenini değiştirdik. Böylece iki takım yatay olarak diziliyor ve istenirse her iki takımın aynı pozisyonda oynayan oyuncuları karşı karşıya gelecek şekilde dizilebiliyor. Yeni skor panosu artık eşyaları bedellerine göre sıralıyor. Böylece kimin sağlam vurduğunu, ya da kimin gereğince tanklayabileceğini bir bakışta görebiliyorsunuz. Son olarak, takımların kulelerine ilişkin bilgileri de skor panosuna sıkıştırdık. Böylece Tab tuşuna basar basmaz neredeyse tüm önemli bilgileri görebiliyorsunuz.