League of Legends’tan Yeni Şampiyon “İntikam Mızrağı Kalista”

0
85 views

intikam mizragi kalista wallpaper

League of Legends‘tan yepyeni bir şampiyon daha görücüye çıktı. Gölge Adalar‘ın karanlık dehşetiyle yoğrulmuş olarak tekrardan doğan vahşice katledilen Kalista intikam için sihirdar vadisine giriş yapmaya hazırlanıyor.

Yeni şampiyon İntikam Mızrağı Kalista‘nın hikayesine, yeteneklerine ve oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

intikam mizragi kalista yetenekler

İntikam Mızrağı Kalista’nın yetenekleri;

Eşya: Kara Kargı
Aktif: Kalista, takım arkadaşlarından birine bir anlaşma yapmayı önerir. Kabul edilirse eşya kullanılmış olur ve karşılaşmanın geri kalanı boyunca ikili Ruh Damgası ile bağlanır. Anlaşma kabul edildikten sonra, Gözcü yeteneğine Ruh Damgası adlı bir pasif özellik eklenir ve Kalista’nın, ultisi Ecelin Çağrısı’nı açtıktan sonra kullanabilmesini sağlar.

Pasif: Üstün Denge
Normal saldırı sonrası hareket komutu verildiğinde normal saldırı animasyonu iptal olmaz, onun yerine Kalista saldırı tamamlandıktan sonra fare ile tıklanan yöne doğru zıplar. Kalista hedefinin bulunduğu yönün aksine doğru sıçradığında daha uzağa gider.

Q: Delici
Kalista’nın fırlattığı mızrak, isabet ettiği ilk hedefe hasar verir ve bir adet Ciğerini Sök yükü ekler. Delici ayrıca Üstün Denge’yi tetikler.
Pasif: Ruh Damgası – Kalista ve ona bağlanan takım arkadaşı bir minyon, canavar veya rakip şampiyona aynı anda saldırırsa, ilave büyü hasarı verirler.
Aktif: Kalista bir gözcüye belli bir bölgede nöbet tutma emri verir. Gözcü, bir hat üzerinde birkaç defa ileri geri hareket ederek devriye gezer. Arkadan gelecek saldırılara karşı savunmasız olan gözcüler, önlerindeki koni şeklindeki bir alanı görebilir ve bir rakip şampiyonu tespit edince çığlık atarak haber verir.

E: Ciğerini Sök
Kalista’nın normal saldırıları ve Delici ile fırlattığı mızrak, kısa bir süreliğine hedefe saplanır. Ciğerini Sök, Kalista’nın rakiplerinden mızrakları söküp çıkarmasına ve hedefleri yavaşlatmasına imkân tanır, ayrıca hedeften çıkartılan her mızrak için artan hasar verir. Ciğerini Sök, bir rakip birimin katledilmesi ile sonuçlanırsa bekleme süresi sıfırlanır. Mızrakların birikme limiti yoktur, yalnızca Kalista saldırısını devam ettiremediğinde yükler kaybolur.

R: Ecelin Çağrısı
Kalista bağlı olduğu takım arkadaşının kendi yanında belirmesini sağlar ve hedef alınamaz hale getirerek, büyülerini devre dışı bırakır. Ecelin Çağrısı esnasında, Kalista’nın Ruh Damgası ile bağlandığı takım arkadaşı yeni bir yetenek kazanır; bu yetenek ile bağlı şampiyon hedeflenen bir yöne doğru atılarak, çarptığı rakipleri havaya savurur.

Kalista’nın beraber iyi çalıştığı şampiyonlar:

Leona – Seher Işığı

Leona gibi tank destek şampiyonları, Ecelin Çağrısı’ndan çok iyi faydalanabilir. Kalista tarafından çatışmaya sokulan Leona, Ufuk Kılıcı ile takım çatışmalarının gereken yerlerinde belirip kitle kontrolü uygulayabilir. Günışığı ile Ruh Damgası’nı aynı anda tetikleyebilenlere de yıldızlı pekiyi!

Janna – Fırtınanın Hiddeti

Hemen ölüveren Janna’yı rakibin arasına fırlatmak ilk bakışta gayet kötü bir fikir gibi görünebilir. Ancak Ecelin Çağrısı ve Muson kombinasyonu, rakip takımı darmaduman eder.

Malphite – Yektaş’tan Kopan Parça

Ecelin Çağrısı ile Önlenemez Güç’ün art arda rakip takıma çarptığını bir düşünsenize! Alan etkili havaya savurma, size çoğu çatışmayı kazandıracaktır.

Kalista’nın karşısında zorlandığı şampiyonlar:

Zyra – Dikenli Cazibe

Kalista’nın normal saldırılarının yavaşlığı, onu Kapan Kökler karşısında savunmasız bırakır. İntikam Mızrağı, koridorda bu rakibin karşısında hayatta kalabilmek için Üstün Denge’yi çok dikkatli kullanmalıdır.

Ezreal – Dahi Kâşif

Ezreal’ın yetenekleri, Kalista’nın mızrak uçlarını köreltir: Gizemli Atış’ın dürtme mesafesi daha uzundur ve Ciğerini Sök ile Ecelin Çağrısı’nın oluşturduğu tehlikeden Sihir Geçişi ile çabucak kaçabilir.

Master Yi – Wuju Üstadı

Kalista’nın başlıca kaçma yöntemi yavaşlatma veren bir yetenek olduğu için, Gözükara ona sorun yaratır. Kalista ve takım arkadaşı Ecelin Çağrısı’nı isabet ettiremezse, Wuju usulü ince ince doğranmaları çok olasıdır.

Yeni şampiyon hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Kalista incelemesine sayfasına göz atabilirsiniz.