Neverwinter Kış Festivali Başlıyor!

0
42 views

Neverwinter‘ın hediye yağmuru Simril Işıkları Müsabakası 19 Aralık akşamı start alıyor

Perfect World Europe ve Cryptic Studios tüm oyunculara mutlu ve bol oyunlu bir yeni yıl diliyor!

Kış gündönümünün vazgeçilmez kutlaması Simril, Neverwinter’a geri dönüyor. Faerûn’da günlerin kısalıp gecelerin uzaması, Kılıç Sahili sakinlerine çok sevdikleri kış cümbüşü Simril’in bir kez daha kapıda olduğunu hatırlatmıştı. Yılın en uzun gecesinde yapılan bu kutlamada, katılımcıların gösterdiği coşku ve neşe havanın soğuğuna ve gecenin tehlikeli karanlığına tam bir tezat oluşturacak.

Simril Işıkları Müsabakası 19 Aralık akşamı Türkiye Saati İle 20.00’de başlayacak ve 9 Ocak akşamı yine Türkiye Saati İle 20.00’de bitecek. Yani, bu büyük ve coşkulu kutlamalar tek bir gecede yaşanıp bitmeyecek, tam üç hafta boyunca yaşanacak.

 prezly_winter_festival

Alacakaranlık Kapısı köyündeki Başkan Vario Cepheid’in davetine yanıt veren tüm Neverwinter halkı, kutlamalar boyunca dönemsel oyunlar ve törenlerle eğlencenin doruğuna çıkacak. Ve tabii ki pek çok hediye kazanacaklar. Maceracılar, Kış Festivali Müsabakası boyunca her gün Alacakaranlık Kapısı’ndaki Yıldızışığı Hediye Ustası’ndan bir Yıldızışığı Vesikası alabilecekler. Bu altın vesika, hiçbir ücret ödemeden bir Yıldızışığı Paketi almak için kullanılabilecek. Parıltılar saçan bu Yıldızışığı Paketlerinin içinden, diğer Neverwinter kutlamalarında görülen eşyaların yanı sıra Kış Festivali boyunca takas edilebilen hediyeler de çıkabilir! Daha da güzeli, ne kadar çok Yıldızışığı Paketi açarsanız, daha ender eşyalara ulaşma şansınızı o kadar artırmış olacaksınız.

İşte Kış Festivali etkinliklerinden bazıları:

  • Alacakaranlık Koşusu
  • Buzdaki Canavarlar
  • Buz Balıkçılığı
  • Yıldız Gözlemciliği
  • Simril Işıkçılığı

Oyuncular, Simril Işıklarını ve Kısmet Yıldızlarını kullanarak, Işıltılı silah dönüştürücülerinin, zarif eşarpların, Kış Kızağı ve Alaca Binek Atı bineklerinin, Donuk Mimik ve Shiallia’nın Karacası yoldaşlarının ve çok daha fazlasının sahibi olabilecek.

Simril Işıkları Müsabakası 19 Aralık akşamı Türkiye Saati İle 20.00’de başlayacak ve 9 Ocak akşamı yine Türkiye Saati İle 20.00’de bitecek. Yani, bu büyük ve coşkulu kutlamalar tek bir gecede yaşanıp bitmeyecek, tam üç hafta boyunca yaşanacak.

Sımsıkı giyinin, favori kış içeceğinizi hazırlayın ve Neverwinter’ın bu coşkun kutlamasına kendinizi kaptırın. Kış geliyor ve bundan daha mutluluk verici bir şey olamaz!

“Alacakaranlık Kapısı köyünde,

Simril fenerleri ışıldıyor.

Hediye verenler, cümbüşçüler ve diğer katılımcılar,

Yağan karla birlikte mest oluyor.” – Aşık Janus Thistlebrim