PlayStation 4 Cuma Günü Türkiye’de!

1
60 views

Merakla beklediğimiz yeni nesil konsollardan olan PlayStation 4 İstanbul’da düzenlenen bir davetle tanıtıldı. Bu hafta sonu yani 13 Aralık’ta bizlerle olacak olan PS4’ün teknik özellikleri de davetlilerle paylaşıldı.

PlayStation_4_logo

Canlı Oyun Oynama Aktarım Hizmeti Twitch de PS4’le aynı anda hizmetinizde

SCE, PSNSM ve üyelerine özel içerik ve özellikler sunan üyelik hizmeti PlayStationPlus gibi PS4 üzerinde mevcut olan hizmetleri daha da zenginleştirerek kullanıcılara çığır açan oyun eğlence deneyimleri sunarken, gelecekteki sistem yazılım güncellemeleri aracılığıyla PS4 sisteminin kendisini geliştirmeye de devam edecek. Bu girişim kapsamında video oyunlarına adanmış canlı internet aktarım hizmeti Twitch de PS4 tarafından sistemin piyasaya sürülüşü ile eşzamanlı olarak desteklenecek. PS4 kullanıcıları, sadece DUALSHOCK4 kablosuz kumanda üzerindeki “SHARE düğmesi”ne basarak oynadıkları oyunu Twitch kanalları üzerinden dünyanın dört bir yanındaki oyunseverlere kolaylıkla gerçek zamanlı olarak yayınlayabiliyor.

Yıl sonuna kadar 33 oyun

SCE Worldwide Studios (SCE WWS) ve dünyanın dört bir yanından çok sayıdaki yazılım geliştirici ve yayıncısı tarafından geliştirilen toplam 15 Blu-ray Disc yazılım, PS4’ün lansmanı ile 31 Aralık arasındaki dönemde piyasaya sürülecek. Dijital olarak indirilen oyunlar ile birlikte, yıl sonuna kadar temin edilebilecek oyunların sayısı 33 gibi muazzam bir rakama ulaşıyor. Büyük oyun stüdyoları da PS4 platformuna özel oyun geliştirdiklerini açıkladılar ve şu anda 180’den fazla oyun PS4 için geliştiriliyor.

The Playroom PS4’e yüklü olarak geliyor

Ayrıca, Sony, The Playroom’u tüm PS4 sistemlerine önceden yükleyecek. The Playroom, kullanıcıların DUALSHOCK4 Kablosuz Kumanda’nın dokunmatik yüzey ve ışık çubuğu gibi çeşitli özelliklerini nasıl kullanıldığını öğrenebilecekleri bir eğitim oturumunu da içeriyor.

Aynı zamanda PlayStationCamera sahibi olan kullanıcılar, The Playroom içinde “AR BOTS” ve “PLAY WITH ASOBI” gibi, kullanıcıların ekran üzerinde görüntülenen robot türü karakterler ile etkileşime geçebildiği zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanan içerikler ile kullanıcıların DUALSHOCK4’ü farklı yönlere hareket ettirip döndürerek oyun alanının şeklini değiştirebildikleri hava hokeyi oyunu “AR HOCKEY”i de kullanabilecek.

ps4_teknik özellikler