PlayStation 4’ün Oyun Fiyatları Açıklandı

0
42 views

Çıkışını tüm dünya ile bizimde merakla beklediğimiz yeni nesil konsolumuz PlayStation 4‘ün oyunlarının ortalama ne kadar olacağı PlayStation Türkiye Kıdemli Ürün Müdürü Mustafa Yiğit‘in yaptğı açıklamalarla belli oldu.

ps4_logo

Yaptığı açıklamaya göre; Türkiye’deki alım gücünü de göz önünde bulundurarak Avrupa fiyatları altında uygun fiyata satmaya çalıştıklarını belirtti. Sony Türkiye tarafınca yayımlanacak olan Playstation 4 oyunlarının 179-199 TL arasında Türkiye’de piyasaya çıkacağını belirtti.

Ayrıca ”PlayStation 4 oyunları için şu anda paylaşılan çıkış fiyatları 69 euro, eğer ki bu fiyatta bir indirim olursa ya da euro kuru daha uygun seviyelere gelirse bu fiyatların daha da aşağıya inmesi olasılığı tabii ki var.” diyerekten bu fiyatların değişkenlik göstereceğinin de altını çizdi.

Ayrıca Türkçe dil desteği hakkında verdiği bilgilerde, ”PS4 oyunlarında da önceliğimiz Türkçeleştirmeye devam etmek olacak. Şubat ayından beri PS4 oyunlarında olabildiğince fazla Türkçe oyun çıkarabilmek için uğraşıyoruz.” Diyerek PlayStation 4 oyunlarında da Türkçe dil seçeneği göreceğimizi bizzat dile getirdi.

Bizim kanaatimiz yaklaşık 4 oyun fiyatına PS4 alabilcek olmamızda mümkün gözüküyor. Yeni nesil konsolların oyun fiyatları oldukça pahalı gibi. Yorum sizin.