Ryze Tekrardan Güncellendi

Emektar şampiyon umarız bu sefer kendini bulur..

0
42 views

League of Legends‘ın ilk şampiyonlarından olan Ryze yapılan güncellemeler ile oyuna tutunmaya çalışsa da bir türlü kendini bulamadı. Rün Büyücüsü Ryze‘ın daha önce yapılan güncellemelerinde oyunun gidişatında yetersiz kaldığı oyuncular tarafından sürekli vurgulanır hale gelmişti.

Riot Games ekibi de gelen geri bildirimlere karşın Ryze‘ı tekrardan “Rework” yaparak oyuncuların beğenisine sundu. PBE‘de (Açık Beta Ortamı) test sürecinde olan Ryze, tekrardan Sihirdar Vadisi’ne dönmek için bekliyor. Şimdi de Ryze’ın yenilenen yeteneklere göz atalım;

PASİF: BÜYÜ USTALIĞI

Ryze’ın yetenekleri, sahip olduğu ilave mana miktarına bağlı olarak fazladan hasar verir ve azami mana miktarı, yetenek gücüne bağlı olarak artar.

Q: AŞIRI YÜK

Pasif: Ryze’ın diğer yetenekleri kullanıldığında Aşırı Yük’ün bekleme süresi sıfırlanır ve bir Rün yüklenmeye başlar. Bu süre içinde Rün’ü tamamen yüklemek için başka bir yetenek (Aşırı Yük dışında) kullanılabilir veya Aşırı Yük tekrar kullanılarak yükleme iptal edilebilir.
Aktif: Hedeflenen yönde, isabet eden ilk hedefe büyü hasarı veren bir rün atışı yapar. Bir Rün’ü tamamen yüklenmişken Aşırı Yük yeteneğini kullanırsa, Ryze bir kalkan ve hareket hızında geçici bir artış kazanır.

W: RÜN HAPSİ

Bir hedefi anında yerine sabitler ve büyü hasarı verir.

E: BÜYÜ AKIŞI

Bir hedefe büyü hasarı verir ve onu Akı Damgası’yla işaretler. Ryze’ın bir sonraki yeteneği, Akı Damgası’yla işaretlenmiş hedeflere isabet ettiğinde ilave etkiler kazanır:
Aşırı Yük ilave hasar verir ve yakındaki Akı Damgası’yla işaretlenmiş rakip birimlere sıçrar.
Rün Hapsi’nin sabitleme süresi iki katına çıkar.
Büyü Akışı, yakındaki bütün rakip birimlere Akı Damgası uygular.

Akı Damgası’yla işaretlenmiş bir hedef, herhangi bir şampiyon tarafından katledilirse yakındaki tüm rakip birimlere Akı Damgası uygulanır.

R: MEKÂN SAPMASI

Kısa mesafede bir konuma açılan bir geçit oluşturur. İki saniye sonunda geçit dairesinin içinde bulunan bütün dost birimler hedeflenen konuma taşınır. Kendi üzerine uygulanamaz; zira zaten bulunduğun noktaya götüren bir geçit açmak biraz şapşallık olur.