Ryze Yenileniyor!

0
29 views

lol ryze guncellemesi

League of Legends‘ın emektar ve ilk şampiyonlarından biri olan Ryze yenileniyor!

Riot Games, LoL’ün ilk 40 şampiyonundan birisi olan Ryze‘ın oynanışı, ses efektleri ve yeteneklerinde kapsamlı değişikler yapıldı. Uzun zamandır güncellemesi beklenen Asi Büyücü, 2015 sezonuna iyi bir başlangıç yapacak. Ryze’ın için yenilenen yeteneklere göz atalım.

Pasif: Büyü Ustalığı
Ryze yetenek kullandıkça Büyü Ustalığı yükü biriktirir. Azami yük sayısına ulaşıldığında Ryze geçici bir süre için aşırı büyü gücüyle kaplanarak çeşitli güçlendirmeler kazanır: Yetenek kullanmak diğer yeteneklerinin bekleme süresini ciddi oranda azaltır. Ryze ayrıca, azami mana değerine bağlı olarak etki gösteren bir kalkan edinir.

Ryze’ın hasar veren yetenekleri kısmen azami mana değerine göre artış gösterir.

Q: Aşırı Yük
Ryze’ın hedeflenen yöne fırlattığı rün enerjisinden oluşan bir küre isabet ettiği ilk hedefe hasar verir.

W: Rün Hapsi
Ryze hedeflenen rakibi kapana kıstırarak kısa süreliğine yere sabitler ve ona hasar verir

E: Büyü Akışı
Ryze bir rakip birimi hedef alır ve ona yavaşça hareket ederek ilerleyen bir enerji küresi yollar. Küre hedefe isabet ettiğinde sekerek hasarı yakındaki tüm rakiplere paylaştırdıktan sonra Ryze’ın ilk hedefine geri döner ve atış sayısına bağlı olarak artan miktarda hasar verir.

R: Can Havli
Pasif: Ryze pasif olarak bekleme süresinde azalma kazanır.
Aktif: Ryze üzerinde muazzam bir güç toplayarak büyük miktarda can emme ile hareket hızı kazanır ve bütün yetenekleri alan etkili yeteneklere dönüşür.