Sniper Elite III İncelemesi

0
130 views
Sniper-Elite-III

Asker çeşitleri içinde sniper olmanın verdiği lezzet bir başkadır. Bu lezzeti oyuncuya en iyi sunan seri olan Sniper Elite’in üçüncü oyununda ise bu kez uzaktan adam avlamaktan çok daha fazlasını yapma imkanına sahibiz

Bu sayfalarda yer alan Valiant Hearts incelemesini okursanız İkinci Dünya Savaşı oyunları hakkında söylediklerimize denk gelebilirsiniz. Tam ne güzel farklı bir oyun gördük derken aynı dönem içinde yine çalıştığımız yerden gelen sorularla karşılaştık. Neyse ki, Sniper Elite III çok da aşina olmadığımız bir bölgeye, Afrika’ya götürüyor bizi. Tarihler 1942’yi, haritalar Kuzey Afrika’yı gösteriyor.

Düşman şaşırtıcı olmayan bir şekilde tabii ki Almanlar. Kahramanımız yine şaşırtıcı olmayan bir şekilde Amerikalı bir yalnız kurt. Anlayacağınız oyun baştan aşağı klişe kokuyor. Üstelik bu durum sadece söylediklerimizle sınırlı değil. Hikayenin (Ne kadar hikaye denebilirse artık) sahip olduğu parçalardan aktarımına kadar her şey bu klişe sosuna batırılmış vaziyette. Neyse ki Sniper Elite oyunlarının derdi hiçbir zaman bu olmadı, biz de zaten oyunun başına bunun için oturmadık.