Taşların Dokuyucusu “Taliyah”

Taşların Dokuyucusu Taliyah Vadi'de taş üstünde taş bırakmamak için geliyor!

0
175 views
taslarin dokuyucusu taliyah

League of Legends‘ın yeni şampiyonu Taşların Dokuyucusu Taliyah tüm asaleti ile karşımızda.

Riot Games ekibi resmi sitesinden yeni şampiyon Taliyah‘ın yeteneklerini tanıttı. Taş Dokuyucusu olan Taliyah taş kızağı ile büyü yetenekleri ağırlıklı orman şampiyonu olarak karşımıza çıkması muhtemel. Gücünü toprakları dokuyarak alan ve onları ölümcül bir silaha dönüştürerek düşmanlarına ölümü tatdıracak.

Taşların Dokuyucusu Taliyah‘ın yeteneklerini ve oyun içindeki hangi şampiyonlarla birlikte iyi oynadığı ve hangi şampiyonların karşısında zorladığı hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

taliyah

PASİF: TAŞ KIZAK
Taliyah çatışma dışındayken duvarların yakınında ilerlediği sırada hareket hızı toplar.

Q: TAŞ HASADI
Pasif: Taliyah işlenmiş zeminde dolaştığı sırada hareket hızında artış elde eder.
Aktif: Taliyah çevresindeki bir bölgeyi hasat eder ve dilediği gibi hareket ederken hedef yöne hasadından beş taş fırlatır. Taş Hasadı, hasat edilen bölgeyi birkaç dakikalığına işlenmiş zemine dönüştürür. Taş Hasadı herhangi bir işlenmiş zemin üzerinde yeniden kullanıldığında sadece bir taş fırlatır.

W: YERDEN BİTME
Taliyah hedef konumu işaretler. Kısa bir aradan sonra yerden biten kaya parçası, etki alanındaki bütün rakipleri havaya savurur ve onlara hasar verir. Kaya yerden bitmeden önce Taliyah Yerden Bitme yeteneğini tekrar kullanarak kurbanlarını herhangi bir hedef yöne (duvarların üzerinden bile) savurabilir.

E: TOPRAK BOZUMU
Taliyah karşısındaki zemini kayalarla doldurur. Kayalar, üzerlerinde atılma girişiminde bulunan rakiplere tepki vererek patlar ve hasar verir. Birkaç saniye sonra da kalan kayalar patlayarak ikinci bir hasar dalgası meydana getirir.

R: ÖRGÜ DUVAR
Taliyah kısa bir yoğunlaşmanın ardından Vadi’yi hedef doğrultuda yarıp geçen devasa bir taş duvar örer. Taliyah yoğunlaştığı sırada Örgü Duvar yeteneğini tekrar kullanarak duvarın üzerine atlayıp onunla birlikte ilerleyebilir. Herhangi bir yöne hareket komutu veya hasar aldığında Taliyah ilerleyişini kısa keser.

Taliyah’ın Birlikte Uyumlu Olduğu Şampiyonlar

İnfazcı, Lucian
Rakibin öncüleri Taliyah ve Lucian’ı kovalayacağız derken kendilerini amansız bir taş ve mermi yağmuru altında bulabilir. Ayrıca olur da İnfazcı tek başına rakibin ağına düşecek olursa, Taşların Dokuyucusu ultisiyle hemen Lucian’ın yanına uzanan bir duvar örebilir. Ardından Lucian Amansız Takip yeteneğiyle bir çırpıda duvarın diğer tarafına geçip güvenle uzaklaşabilir.

Kör Keşiş, Lee Sin
Lee Sin’in güçlü baskınları, Taliyah’nın ölümcül hareket becerisiyle birleşerek oyunun orta safhasını rakip için kâbusa dönüştürebilir; ancak ikili özellikle takım savaşlarında muazzam bir uyum sergiler. Lee Ejderhanın Gazabı’nı kullanarak koridordaki rakipleri Taliyah’nın Toprak Bozumu’na savurduğunda, rakibin maruz kaldığı taş ve tekme sağanağının sonu muhtemelen bir sürü kırık kemik olacaktır.

Çekicin Muhafızı, Poppy
Çekicin Muhafızı Kahraman Hücumu ile rakipleri Taşların Dokuyucusu’nun özenle ördüğü duvara yapıştırdığında Taliyah’nın baskınları daha da ölümcül hâle gelir. Takım savaşlarında Poppy çekicini aşk ettiği hedefleri duvarın öbür tarafına uçurup rakibin saflarını iyiden iyiye dağıtabilir.

Taliyah’ın Karşısında Zorlandığı Şampiyonlar

Gölgelerin Efendisi, Zed
Taliyah aralarına taş ve toprak yığabildiği sürece çevik rakiplerden pek korkmaz ama taş yağmurunu savuşturup savunmalarını bir anda aşabilen kötü adamlara karşı zorlanır. Shurima’lı dokuyucu, Gölgelerin Efendisi’nin ulti menzili dışında kalmaya çalışmalıdır; aksi hâlde ölümün nefesini ensesinde hissetmesi neredeyse kaçınılmaz olur.

Yektaş’tan Kopan Parça, Malphite
Taşların Dokuyucusu en çok takım savaşlarının kıyısındayken etkisini hissettirir ama Malphite’ın çatışmayı hedeflerinin ayağına götürme becerisi göz ardı edilemez. Yektaş’tan Kopan Parça’nın etkili kitle kontrolü ve çatışma başlatmadaki üstünlüğü, Taliyah’nın çöl sıcağında bile soğuk terler dökmesine sebep olabilir. Ne de olsa canlı bir kaya sizi on metre havaya savurduğunda taş dokumak pek de kolay sayılmaz.

Hilekâr, LeBlanc
Rakiplerini Yerden Bitme ile yakalayamadığı zaman Taliyah’nın verdiği hasar kesintiye uğrar. Taliyah’yı yere saplamak için birçok aracı bulunan LeBlanc da tam olarak bu noktada devreye girer. Tabii bu durumda da Taliyah yerin dibine girer.

taliyah wallpaper