TERA: Rising için Fate of Arun Güncellemesi Duyuruldu!

0
46 views

TERA Rising logo

Gameforge ve Bluehole tarafından geliştirilen rol yapma oyunu TERA: Rising için Aralık 2014’te yayınlanacak olan “Fate of Arun” güncellemesini duyurdu.

Gelecek olan günceleme ile birlikte tüm karakterler için seviye üst sınırını 65’e çıkarıyor. Ayrıca dört avlanma bölgesine ayrılan Kuzey Arun kıtası açılıyor.

Fate of Arun güncellemesi hakkında bir de tanıtım videosu yayınlandı.

Daha Büyük, Daha Güçlü, Daha İyi

Yeni maksimum seviyenin hayata geçirilmesiyle birlikte oyuna 15 yeni yetenek ekleniyor: Her sınıf üç adede kadar yeni yetenek öğrenebilecek. Buna ek olarak bilinen mekanizmalar ve beceriler kısmen elden geçiriliyor ya da gelişmiş efektler ekleniyor. Örneğin mızrakçı gelecekte “Adrenalin Sıçraması II” becerisini kullanırken yalnızca saldırı hızının yükselmesinin değil, aynı zamanda yakın dövüş manevralarının soğuma süresinin yarıya düşmesinin ve hedef aldığı düşmanın daha fazla dikkatini çekmesinin avantajından da yararlanacak.

Dört yeni avlanma bölgesi Mjusu Kraal, İlkbahar Vadisi, Ex Prima ve Arx Umbra şimdiye kadar keşfedilmemiş olan bir kıtada bulunuyor. Bunlar yeni maksimum seviyeye ulaşılmasını sağlayan ve Arborea’nın hikayesini devam ettiren görevler ve meydan okumalar sunuyor.

tera fate of arun screenshot

Mjusu Kraal (60. Seviyeden İtibaren)

Kuzey Arun’a gelen maceracıların yolculuğu, Mjusu Kraal’ın balta girememiş ormanlarında başlıyor. 60. seviye ve üstündeki karakterler burada yeni düşmanlarla, eski çatışmalarla karşılaşıyor ve Arborea’nın görünüşünü değiştirebilecek, büyük bir savaşın hazırlıklarıyla ilgili ipuçları keşfediyorlar. Yaklaşan bu tehlike, arka plandaki hikayenin tamamına yayılan bir düşünce zinciri.

tera fate of arun

İlkbahar Vadisi (61. Seviyeden İtibaren)

Balta girmemiş ormanın üst tarafındaki dağlarda, İlkbahar Vadisi uzanıyor. Fate of Arun’daki yolculuğun ikinci durağı, kahramanları dünyanın geri kalanından yalıtılmış halde, Baş Devanlar tarafından yok edilmek üzere olan Yüksek Karakol’a götürüyor. Oyuncular iki seviye basamağı boyunca sertleşen çatışmaya müdahale ediyor ve yaklaşmakta olan savaşın hikayesinin derinliklerine sürükleniyor.

tera fate of arun screenshot 1

Ex Prima (63. Seviyeden İtibaren)

Üçüncü avlanma bölgesi, İlkbahar Vadisi’ndeki olaylara boşluksuz olarak bağlanıyor. Bitkilerle kaplı harabelerde, geliştirmenin hikayesi iyice düğümleniyor. 63 basamak ve üzerindeki oyuncular, barış imkanını korumak için eski müttefikleri yardıma çağırmak zorunda kalıyor.

Arx Umbra (64. Seviyeden İtibaren)

Arx Umbra’ya varıldığında, hikaye zirve noktasına yaklaşıyor. Tüm çabalara rağmen içten içe kaynayan çatışma, Arborea hakları arasındaki bir savaşa dönüştükten sonra düşman kamplar burada yaklaşan çarpışma için hazırlıklara başlıyor. Yeni maksimum seviyeye ulaşılana kadar, Baş Devanlar’ın yarattığı tehdide karşı yapılan seferin içine akıllıca dahil edilen misyonlar oyuncuları bekliyor.