The Amazing Spider-Man 2 İncelemesi

0
117 views

The Amazing Spider-Man 2

Sadece bize mi oluyor bilmiyoruz ama ne zaman yeni bir Spider-Man oyunu duyurulsa içimizde anlamsız bir heyecan yaratıyor. Bugüne kadar çıkmış oyunların güzelliğinden değil bu durum. Elbet bir gün bu karaktere hakkını verecek bir oyun yapılacağına olan inancımızdan

Ama o oyun bu oyun değil. Çok mu erken oldu? Kusura bakmayın, baklayı fazla tutamadık ağzımızda. Nasıl ki biz oyunun ortalarına bile gelmemişken bırakmayı istemişsek, belki siz de yazının sonuna gelmeden bırakabilirsiniz korkusuyla hemen söyleyelim istedik. Spider-Man gibi bir karaktere nasıl olup da şimdiye kadar “klasik” seviyesinde bir oyun yapılamadığını anlayamıyor olsak da bizi asıl şaşırtan “fena değil” seviyesine de nadiren çıkılıyor olması.

İlk oyunu 1982 yılında çıkan Spider-Man, o günden bu yana çok fazla deneme gerçekleştirdi aslında ama çok azı oyuncular tarafından takdir görmeyi başardı. Zaten garip bir şekilde Assassin’s Creed ve Call of Duty oyunlarının her sene çıkıyor olması eleştirilirken ortada bu denli fazla Spider-Man oyunu olması eleştirilmez. 2000 yılından bu yana çıkan 12’nci Spider-Man oyunuyla karşı karşıyayız ve birisi de çıkıp demiyor ki; “Siz ne yapıyorsunuz?”