Wolfenstein: The New Order İncelemesi

0
133 views

wolfenstein the new order inceleme

90’lı yılların oyuncuları için Wolfenstein denildiğinde akan sular durur. FPS türünün yaratıcısı olan 92 yapımı Wolfenstein 3D, günümüzün en popüler türünün ilk adımını muazzam atmıştı. 2014 yılına geldiğimizde aynı etkiyi yaratabilecek mi peki?

Bir türün ilk oyununu yapmak önemli bir iştir. Ancak asıl önemli olan, bu oyunun yıllar geçse de unutulmayacak seviyede bir kaliteye sahip olmasıdır. Wolfenstein 3D o kadar başarılı bir oyundu ki, o dönemi yaşamış hangi oyuncuya bir karesini gösterseniz anında hatırlayacaktır. Bir Amerikan ajanı olan William “B.J.” Blazkowicz ile tanışmamız da bu sayede olmuştu.

Her yara aldığında aşağıda yüz ifadesi değişen Blazkowicz, o dönemin en unutulmaz karakterlerinden birisi olmayı başarmıştı. Ayrıca kaç oyunda Mecha bir Hitler ile savaşabilirsiniz ki? Elbette unutulmaz bir oyun olacak Wolfenstein. Aradan geçen 22 yıl içinde Nazilerle olan savaşımıza bir iki kez daha devam ettik. Return to Castle Wolfenstein ve 2009 yapımı Wolfenstein seriyi canlı tutmaya devam etti. Ancak ilk oyundan bu yana üzerine en fazla düşülen yapım muhtemelen The New Order oldu.