Beşiktaş, Wild Card 2015 Şampiyonu Oldu

0
36 views

Dünyanın farklı yerlerinden 7 bölge şampiyonunu liderlik mücadelesi için İstanbul’da ilk kez bir araya getiren Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası finalinde rakibi Brezilyalı INTZ’yi 3-1 mağlup eden Beşiktaş eSpor Kulübü, şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Türkiye adına mücadele ettiği turnuvada Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya şampiyonlarını dize getiren Beşiktaş eSpor Kulübü, Mayıs ayında Florida’da daha zorlu bir mücadeleye çıkacak.

besiktas wild card sampiyonu 2015

7 bölge şampiyonunu uluslararası mücadelede için İstanbul’da ilk kez bir araya getiren League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nın (IWCI) final karşılaşmasında şampiyonluk, turnuvaya Türkiye’yi temsilen katılan Beşiktaş eSpor Kulübü’nün oldu. Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde rakibi Brezilyalı INTZ’yi 3-1 mağlup ederek Türkiye şampiyonluğunun ardından bu kez bölge şampiyonluğuna uzandı.

Bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası, 21-25 Nisan tarihleri arasında Türkiye, Japonya, Latin Amerika, Brezilya, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Uzakdoğu Asya bölge şampiyonları arasında heyecan verici bir liderlik mücadelesine sahne oldu. Turnuvanın final maçı, 25 Nisan’da Maslak Volkswagen Arena’da görkemli bir eSpor şöleni eşliğinde gerçekleştirildi. Biletlerinin satışa çıkmasını takiben 2 gün içinde tükenen etkinlik, 5 binden fazla eSpor tutkununu bir araya getirdi.

Hasan Çolakoğlu: “Türkiye’de eSpor Hak Ettiği Yere Geliyor”

League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nın Türkiye’de, bu ölçekte gerçekleştirilen ilk uluslararası eSpor etkinliği olduğuna dikkat çeken Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, bunun Türkiye’de eSporu hak ettiği yere getirmek adına önemli bir adım olduğunu söyledi. Çolakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyada eSporun büyük bir destekçisi ve League of Legends’ın geliştiricisi Riot Games Türkiye Ofisi olarak, Türkiye’de eSpor ateşinin güçlenmesi ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Bu yıl çabalarımızı bir adım daha ileri taşıyarak Türkiye’nin ilk Profesyonel eSpor Ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi’ni hayata geçirdik. Türkiye’deki gençlerin eSpora yönelik taşıdıkları potansiyel ve organizasyonlarımıza gösterdiği büyük ilgi sayesinde ilk defa bu ölçekte uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapma fırsatı elde ettik. League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvasını Türkiye’de başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

besiktas wild card sampiyonu

Beşiktaş eSpor Kulübü eSporda Ülkemizin Göğsünü Kabartıyor

Düzenlenen uluslararası turnuvada League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Şampiyonu Beşiktaş eSpor Kulübü’nün gurur verici bir mücadele ortaya koyduğuna dikkat çeken Çolakoğlu, “Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu uluslararası turnuvada ülkemizi temsil eden Beşiktaş eSpor Kulübü’nün şampiyon olması sevincimizi daha da arttırdı. Türkiye’de, Beşiktaş’ın eSpora verdiği destek dünyada da bir ilki temsil ediyor. Mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde yapılacak küresel liderlik mücadelesinde takıma şimdiden başarılar diliyorum. Türkiye şampiyonluğu ve bölge şampiyonluğunun ardından, üç ay içinde üç farklı kupaya uzanma şansı bulan Beşiktaş eSpor Kulübü başarılarıyla hepimizin göğsünü kabartıyor” dedi.

Salon 5 Bin Seyircinin Tezahüratıyla Yıkıldı

Beşiktaş eSpor Kulübü, finalde Brezilyalı rakibiyle yaptığı ilk maçı kaybetmesine rağmen Volkswagen Arena’yı hınca hınç dolduran 5 binden fazla seyircinin coşkusunu arkasına alarak muhteşem bir çıkış yakaladı. Özellikle rakibi karşısında geriye düştüğü üçüncü maçı kaybetmek üzereyken seyircinin tezahüratıyla inanılmaz bir geri dönüşe imza atan Beşiktaş, ilk yenilginin ardından üst üste aldığı 3 galibiyetle turnuvada şampiyonluğunu ilan etti.

Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı, Beşiktaş’ın diğer tüm maçlarında olduğu gibi eSpordaki mücadelesinde de takımını yalnız bırakmadı. Beşiktaş formalarıyla salonu dolduran Çarşı grubu taraftarı, futbolun benzersiz coşkusunu eSpora da yansıttı.

Milyonlar Ekran Başında Heyecana Ortak Oldu

Turnuva boyunca İngilizce, Portekizce, Japonca gibi pek çok dilde canlı anlatımla yayınlanan maçlar, 5 gün boyunca milyonları ekran başına çekti. Anlık olarak 200 bin kişinin izlediği Wild Card yayınlarını tüm dünyada toplam 3 milyondan fazla tekil kullanıcı takip etti.

Türkiye’de, internet üzerinde LoL TV’den (tr.twitch.tv/riotgamesturkish) canlı yayınlanan karşılaşmalar ve büyük final mücadelesi, spor yorumculuğunun başarılı isimleri arasında yer alan ve geçtiğimiz ay Riot Games ile anlaşan Kaan Kural’ın yorumlarıyla renklendi.

Sırada Dünya Liderliği Mücadelesi Var

League of Legends Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası Şampiyonu Beşiktaş eSpor Kulübü, Mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleştirilecek olan 2015 Sezon Ortası Özel Turnuvası’na (MSI) katılacak. Böylece ABD, Çin ve Güney Kore gibi eSpora ev sahipliği yapan ülkelerin takımlarıyla aynı kategoride, bu kez küresel liderlik için mücadele edecek.