Kinguin, Dobry&Gaming’i Bünyesine Kattı!

İyi bir E-spor hamlesi daha..

0
99 views

Uygun fiyatları ve kampanyalarıyla bilinen dijital oyun mağazası Kinguin, Polonya menşeli Counter Strike: Global Offensive takımı Dobry&Gaming‘i satın alarak bünyesi kattı.

Yetenekli oyunculardan kurulu takım, Kinguin ile girdikleri bu yeni dönemdeki amaçlarının lider konumdaki CS:GO takımlarını alt ederek dünyanın en iyi takımı unvanını kazanmak olduğunu açıkladı.

Team Kinguin’in koçu Mariusz ‘Loord’ Cybulski bu sürpriz gelişmeyle ilgili duygularını, “Takım olarak yeni bir döneme gireceğimiz için çok heyecanlıyız. Kinguin ile çalışmak bize pek çok yeni olanak sunacak. Elde ettiğimiz bu yeni destek ile büyük etkinliklere katılan en iyi takımlarla başa baş mücadele edebileceğiz. Kinguin’in desteği ile hayallerimize ulaşacağımıza eminiz ve bu hedef doğrultusunda çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz.” diyerek dile getirdi.

kinguin-den-yeni-e-spor-takimi

Team Kinguin’in mevcut kadrosu ise, Paweł ‘innocent’ Mocek, Grzegorz‘SZPERO’ Dziamiałek, Michał ‘MICHU’ Müller, Mikołaj ‘mouz’ Karolewski ve Jacek ‘Minise’ Jeziak’tan oluşuyor. Takımın koçu ise Mariusz ‘Loord’ Cybulski olacak. 20 Eylül 2013’te kurulan takım, bu zamana kadar ortaya koyduğu performansla e-spor dünyasında kendine saygın bir yer edinmiş durumda. Dünya sıralamasında 21. sırada yer alan takımın şu ana kadar elde ettiği en büyük başarı ise RGN Pro Series – Europe 2015 turnuvasında elde ettikleri birincilik.

Kinguin PR Müdürü Paweł Radzimski ise konuyla ilgili şunları söyledi, “Uzun zamandır takip ettiğimiz ve başarılarını etkileyici bulduğumuz Dobry&Gaming ile gelişip, büyük başarılar elde etmeyi umuyoruz. Yeni bir takımla çalışmaya başlamak heyecan verici bir gelişme. Böylesine yetenekli oyunculardan kurulu bir takımla dünyanın en iyi takımlarından biri olarak takipçilerimizi gururlandıracağımızı ümit ediyorum.”