E-Spor Yakında Resmi Spor Olarak Kabul Edilebilir

0
31 views

Son yıllarda popüler hale gelen profesyonel oyunculuk günden güne ilermeye kaydetmeye devam ediyor. Özellikle League of Legends ve Dota 2 oyunları başta olmak üzere popülerliğini hiç kaybetmeden yükselen bir grafikle oyun dünyasında yer almaya devam ediyor.

Sektör bu denli büyüme göstermeye devam ederken, gündemimize başka bir konu daha girdi. Amerika Birleşik Devletleri resmi olarak League of Legends’ın profesyonel oyuncularına P1 vizesi (sporculara verilen vize türü) verilmesine yönelik çalışmalara başlandığı belirtildi.

Geçtiğimiz senenin Ekim ayında gerçekleşen olay bir olay Amerikan Hükümeti’nin dikkatini çekmiş olacak ki E-Spor, resmi sporlar içinde yer almasını sağlamak amacıyla gerekli tüm çalışmaların yapılacağı, profesyonel oyuncuların ülkeler arasında seyahat ederken tıpkı Super Smash Bros. oyuncusu William “Leffen” Hjelte yaşamış olduğu sorunların tekrardan oluşmasının önüne geçilecek.

E-spor adına büyük bir adım olan bu olay, ABD Hükümeti desteği ile gerçekleşirse diğer ülkelerde de resmiyet kazanmaması hiç bir neden yok.

Sizin bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyor.