Çiftçilik Oyunları ile Kendi Çiftliğini Kur

0
293 views

Oynayacak güzel oyunlar arıyorsan ve bulamıyorsan sana iyi bir haberimiz var! Sanal dünyada çiftçilik yaparak hayal ettiğinden bile çok eğlenebilirsin.

Eğer hangi oyunların daha eğlenceli olduğunu öğrenmek istiyorsan bu yazıdaki oyunlar sana yol gösterecek. İlgilendiğin oyunların tamamını başlıklarda yazan şekilde Google Play’de aratarak bulup indirebilirsin.

Aslan Max’ın Fabrikası

Çiftçilik, sütçülük, dondurmacılık ne ararsan bu oyunda var. Oyundaki hedefin, en güzel dondurmaları üreterek müşterilere ulaştırmak.

Tabi bunun için bol bol meyve yetiştirip onlara iyi bakman gerekiyor. İneklerden elde ettiğin süt ve çeşitli katkı malzemeleriyle hazırlayacağın dondurmaları da kamyonlarla satacaksın.

Kazandıkça şehrini istediğin gibi oyun bahçeleri ve benzeri yapılarla donatabilme imkanı sunan Aslan Max’ın Fabrikası’nı arkadaşlarınla birlikte de oynayabilirsin.

ANDROID: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.calide.maxdondurmafabrikam&hl=tr

IOS: https://itunes.apple.com/tr/app/aslan-max-n-fabrikas/id1123540684?mt=8

Hay Day

Daha önce çiftçilik oyunları oynamadıysan işe Hay Day oynayarak başlayabilirsin. Çiftçilik oyunlarının popüler hale gelmesinde büyük etkisi olan oyunda çiftçilik, balıkçılık ve çok çeşitli ticari faaliyetlerle uğraşabilirsin. Acayip esprili hayvanlarla dolu olan Hay Day’i oynarken sık sık gülmen garanti. Oyunda daha fazla eğlenmek için arkadaşlarını da davet etmeyi unutma.

FarmVille 2: Köy Kaçamağı

Eğer Facebook hesabın varsa ve Facebook oyunlarıyla aran iyiyse FarmVille oyunundan bir şekilde haberin olmuştur. Çiftçilik ve kaynak yönetimi oyunlarının son dönemdeki en ünlü temsilcisi FarmVille’i daha ileri noktaya taşıyan ikinci oyunda yalnızca sahip olduğun çiftliği işletmeyecek, aşçılık, bahçıvanlık ve balıkçılık gibi çok sayıda meslekle de ilgileneceksin.

Township

Çiftliklerden sıkıldığın anda kendini şehrin göbeğine atabileceğin bir oyun Township. Tarlalarında yetiştirip işlediğin ürünleri satarak yüksek miktarda para kazanabileceğin yapımda, şehri istediğin gibi şekillendirip kafe ve restoran gibi çok sayıda işletmeye sahip olabilirsin. Gitgide büyüteceğin şehri yönetmeye başlaman ise an meselesi.

Farm Story

Bizce kolları sıvamaya başla çünkü çok işin var. 200’e yakın meyve, sebze ve çiçeği dilediğin gibi ekip biçerek para kazanmanı sağlayan Farm Story’de kazandığın paraları çiftliğini geliştirmek için kullanabileceğin gibi komşularınla alış veriş yapmak için de değerlendirebilirsin. Komşu demişken, oyun üzerinden arkadaş olduğun kişiler, oyun sırasında komşun oluyor. Tabii bunun için internet bağlantısı şart.

Farmer Sim 2015

Çiftçilik oyunlarındaki ekip biçme işlerini daha yakından ve gerçekçi şekilde yapmak istiyorsan, seni traktör ve biçerdöver gibi araçları kullanmaya davet ediyoruz. Tamamen üç boyutlu olan oyunda bu saydığımız araçların yanında daha pek çok aracı da kullanarak ekinlerini toplayıp arsandaki toprağın daha verimli olmasını sağlayabilirsin.