HoN Türkiye Geliyor!

0
128 views

Heroes of Newerth Türkiye Geliyor!

Nfinity Games tarafından geliştirilmeye devam eden Heroes of Newerth (HoN) Türk Online Oyun Pazarına giriş yapıyor.

Açık beta aşamasında büyük bir turnuva ile karşımıza çıkacak Heroes of Newerth moba türü oyunseverlerin yeni gözdesi olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Bununla ilgili bir Basın bülteni yayınlandı. Aşağıdan göz atabilirsiniz.

Heroes_of_Newerth_türkiye

Şimdiye kadar Türkiye’de bir çok online oyun lansman yaptı, bir çok turnuva gerçekleştirildi. Fakat hiç bir oyun henüz “Açık Beta” aşamasındayken Uluslar Arası bir Turnuva ile agresif bir çıkış sergileyemedi.

Elektronik spor ve turnuva deyince akla gelen başlıca oyun firmalarından olan Nfinity Games, planladığı bu organizasyonla da adından söz ettirecek gibi duruyor. Turnuva’nın adı ve katılım koşulları çok yakında hon.com.tr adresinden duyurulacak. Offline ve online olarak bir kaç elemeden oluşacak turnuvanın finalist takımları, ülkemizi Ukrayna’da düzenlenecek olan büyük finalde temsil etmeye hak kazanacak ve bunun yanında binlerce  TL’lik nakit para ödülü ve sponsor ödüllerine sahip olabilecekler. Bu arada diğer oyunlardan farklı olarak, oyncuların kazandıkları nakit para ödülleri turnuva sonuçlandıktan hemen sonra takdim ediliyor.

Diğer güzel bir haber ise bu turnuvanın sadece bir başlangıç olması. Önümüzdeki ay içerisinde çok daha büyük bir uluslararası turnuvanın (GSL 2014) elemeleri başlayacak. HoN türkiye, yapacağı turnuvalarda Türkiye’deki tüm dengeleri değiştireceğe benziyor.

Elektronik sporlarda gün geçtikçe ilerleme kaydeden Türk Online Oyun Pazarı özellikle Nfinity Games’in yeni projesi Heroes of Newerth ile ivme yakalayıp, ülkemize bu alanda büyük başarılar kazandırmayı hedefliyor.

Kapalı Beta bu hafta
HoN kapalı betası 18 – 21 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Oyuna yalnızca medya kanallarıyla dağıtılacak beta-keyler ile giriş yapılacak. Kapalı Beta’nın ardından  23 Aralık’ta Açık Beta süreci başlayacak ve kullanıcılar MOBA’ya ve etkinliklere doyacak.

Tamamen Türkçe olarak oynanabilen ve ücretsiz olan Heroes of Newerth oyununa kayıt olup, oyunu yine ücretsiz indirebilmek için yalnızca bir kaç gün beklemeniz gerekecek.

-Basın Bülteni