iOS 7.1 Güncellemesi Yayınlandı

0
1132

iOS-7-1

Apple‘ın beklenen iOS 7 güncellemesi iOS 7.1 yayınlandı. Beta sürümleri kayıtlı uygulama geliştiriciler tarafından son birkaç aydır kullanılmakta ve test edilmekte olan iOS 7.1; Car Play, yeni Siri özellikleri, Touch ID için bazı iyileştirmeler ve iPhone ve iPad kullanıcılarının cihazlarını yeniden başlatırken yaşadıkları sorunun çözümü gibi yenilikleri barındırıyor.

ios 7 carplay

Bu en son yazılım güncellemesiyle birlikte Apple iTunes Radio’ya daha fazla esneklik kazandırırken aralarında HDR modunun da olduğu bazı yeni kamera işlevlerini de kullanıcılarına sunuyor.

iOS-7-1-guncelleme

iOS 7.1′le birlikte gelen yeniliklerden bir diğeri de Takvim’de yapılan bazı düzenlemeler. Etkinlikleri ay düzleminde görüntüleyebileceğiniz yeni Takvim’de aynı zamanda birçok ülkeye özel otomatik olarak eklenen özel tatil günleri de yer alıyor.

Kalın font seçeneğinin artık klavye, hesap makinesi ve birçok simge şeklini barındırması, Hareketi Azalt seçeneğinin yanında Hava Durumu, Mesajlar ve çoklu görev kullanıcı arayüzü canlandırmaları güncellemede diğer öne çıkan yenilikler olarak göze çarpıyor.

Diğer yandan iPhone 4 kullanıcılarının da iOS 7.1 ile cihazlarının performanslarında bir iyileşme hissedeceği belirtiliyor. Ayrıca kullanıcı arayüzü geliştirmelerinin iOS 7.1′de de sürdüğü görülüyor.

Apple‘ın açıkladığı rakamlara göre iOS kullanıcılarının yüzde 80′den fazlası halihazırda iOS 7′yi kullanıyor. Bu doğrultuda iOS 7.1′e geçişin de oldukça hızlı olacağı tahmin edilebilir. Kablosuz bağlantı üzerinden gerçekleştirilebilen iOS 7.1 güncellemesini uygulamak için Ayarlar altında bulunan Yazılım Güncelleme seçeneğini kullanmanız yeterli.

Kaynak: LOG

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here