LoL 6.10 Yama Notları

0
69 views

League of Legends‘ın 6.10 yaması yayınlandı. LoL’ün 6.10 yaması gördüğümüz kadarıyla 6.9 yamasında yapılan ayarı kaçmış değişiklerin dengelenmesine yönelik olduğunu söylesek yeridir. 6.10 yamasında değişiklerin temelini oluşturan yine büyücüler gibi gözüküyor. Sözü daha fazla uzatmadan LoL 6.10 yamasında oyuncuları ne gibi değişiklik bekliyor göz atalım;

Yeni Şampiyon Taliyah, Vadi’ye İniyor!

İlk olarak Taliyah ile başlayalım. Merakla beklenen şampiyonlardan birisi olan Taşların Dokuyucusu Taliyah, 6.10 yaması ile birlikte Vadi’ye iniş yapıyor.taslarin dokuyucusu taliyah

Şampiyonlar

Sezon ortasında yapılan büyücü güncellemelerinden sonra ilk dengeleme Buz Ankası Anivia için geliyor. R yeteneği yani ultisinde yapılan kullanım menzili artması ve saniye başı mana kullanımının düşürülmesi dikkat çeken özellikler arasında. Ayrıca Zhonya’nın Kumsaati kullanıldığında R-Buzul Fırtınası iptal olmayacak.

Yeni şampiyonlardan birisi olan Aurelion Sol için güncelleme geldi. Özellikle W yeteneğinin bekleme süresi arttırıldı. Ve ultisi olan R-Işığın Sesi’nin hasarı azaltıldı. Sezon ortasında büyücü güncellemeleri şampiyonlarının başında gelen Cassiopeia için de yetersiz kalındığı ortada idi. Riot Games ekibi bu sorunun zehir etkili yeteneklerinin düşük menzili olduğunu farketti ve çareyi Zehir etkili yeteneklerinin kullanışlılığını biraz arttırarak Cassiopeia’nın rakiplerine uzaktan daha dürtmesini sağlamak için Q-Zehirli Patlama yeteneğindeki menzili 750’den 850’ye çıkardı.

Büyücü sınıfı şampiyon güncellemelerinde yer alan Malzahar‘ın olağanüstü performansı, diğer oyuncuları çileden çıkartır cinstendi. Ancak 6.10 yamasında Malzahar’ın yeteneklerine de dengeleme geldi. Pasifi yani Hiçlik Geçişi, koridor safhasında rakiplerini resmen hayata küstürüyordu. Kısacası pasifin bekleme süresi arttırıldı.

Saldırıcı gücü ve nişancı şampiyonlara göz atacak olursak özellikle Master Yi ve Jinx‘i için güzel haberler var. Daha önce Jinx’e gelecek özellikleri bu yazımızda duyurmuştuk. Jinx’in Q yeteneği Değiştir’in saldırı hızı 0,531’den 0,625‘e yükseldiğini görüyoruz. Jinx’in roketatarları koridorda ihtiyaçları karşılayacak türden düzeltildi desek yeridir.

Master Yi‘ye gelecek olursak, W yeteneğinin saniye başına yetenek gücü 0,15’ten 0,25’e arttırıldı. E’nin hasarı arttırıldı. Ve E-Wuju Stili yeteneği de isabet halinde gerçek hasarı seviye seviye yükseltildi.

Sihirdar Büyüleri

Sihirdar büyülerine göz atacak olursak 6.10 yamasında Bariyer, altı koridor saldırıcı gücü taşıyıcıların seçenekleri arasına girecek gibi duruyor. Bekleme süresi 210 saniyeden 180 saniyeye düşürülen Bariyer, suikastçı saldırılarına karşı şifanın yerini alabilir. Bariyer’in yanı sıra sihirdar büyülerinde ki Hayalet içinde güncelleme geldi. Aynı Bariyer’deki gibi bekleme 210 saniyeden 180 saniyeye düşürülmesi oyunun son safhalarında eski günlerindeki etkisini yakalamasını sağlayabilir. Ayrıca şunu da belirtmemiz de fayda var, Hayalet‘in hareket hızı ilavesi 1 ve 18 seviyeler arasında değişiklik gösterecek. Yani seviyeniz yükseldiğinde Hayalet’i kullanımızda hız yükselmesi olacak.

Şampiyon Görsel Güncellemeleri

Küçük nişancımız Tristana‘nın kostüm görsellerine güncelleme geldi.

6.10 Yamasında Giderilen Hatalar

> Bölüm Sonu Canavarı Veigar’ın Q – Uğursuz Saldırı yeteneği artık birimleri katlederken onları görünmez yapmıyor.
> Cassiopeia’nın W – Zehir yeteneğinin Yere Saplanma zayıflatmasına ait bir dizi etkileşim düzeltildi.
> Oyun lobisine girerken ortaya çıkan yanlış bir hata mesajı düzeltildi.
> Varus’un Q – Deşen Ok yeteneğinin zaman zaman büyü kalkanı olan hedeflere hasar vermesine neden olan hata giderildi.
> Annie’nin R – Çağır: Tibbers yeteneğinin bekleme süresi, artık Tibbers yeteneğin bekleme süresinin sonunda hâlâ hayattaysa başa dönmüyor.
> Donmuş Yürek’in haresi artık Malzahar’ın Pasif – Hiçlik Geçişi yeteneğini bozmuyor
> Ahri’nin W – Tilki Ateşi yeteneğinin, Sıçra büyüsüyle aynı anda kullanıldığında üç taneden az ateş ortaya çıkarmasına neden olan hata giderildi.
> Ziggs’in Pasif – Kısa Fitil yeteneğinin bekleme süresi, artık W – Patlayıcı Lokumu etkin hâldeyken büyü kullanıldığında gerektiği gibi azalıyor.
> Zyra’nın Q – Ölümcül Sarmaşık yeteneğinin, yanlış tohumlardan Diken Tüküren çıkarmasına neden olan hata giderildi.
> Yalın zırh azaltma etkilerinin (Nasus’un E – Ruh Ateşi yeteneği gibi), istatistikleri zamanla artan orman canavarlarında gerekenden daha fazla zırh azalması ortaya çıkarmasına neden olan hata giderildi.
> Sterak’ın Güvencesi’ndeki Can Simidi bekleme süresi, artık Sterak’ın Hışmı sona erdikten sonra başa dönmüyor.
> Zz’Rot Kapısı’nın ortaya çıkardığı Hiçlik Haşerelerinin minyonları görmezden gelmesine neden olan bir hata giderildi.
Curling Veigar’a sınırlı kostüm olarak sahip olan oyuncuların klasik çerçevesi geri getirildi.

Sizlere daha önce 6.10 yamasında Süper Galaksi Fizz, Süper Galaksi Kindred ve Süper Galaksi Shyvana kostümlerinin geleceği duyurmuştuk. Yeni kostümler 6.10 yamasında muhtelif olarak belirlik aralıklar çıkışlarını yapacaklar. Ayrıca yeni şampiyonumuz Taliyah içinde yeni bir kostüm daha yayınlandı. Freljord’lu Taliyah‘da yeni yamada bizlerle olacak. Aşağıdan görsellerine göz atabilirsiniz.