LoL 6.11 Yama Notları

0
57 views

League of Legends‘ın 6.11 yama notları yayınlandı. Yayınlanan yama notlarına göz atacak olursak; LoL ekibi profesyonel arenaya odaklandığını açıkca söyleyebiliriz. Özellikle Kindred, Ekko, Azir, Lucian ve Nidalee ya sürekli seçiliyor ya da yasaklanlandığını göz önünde bulundursak şampiyon çeşitliliği arttırmak amacıyla ufak ufak dokunuşlarla 6.11 yamasında değişikliklere gidiliyor. 6.11 yamasında şampiyonların gücünün zayıflatmak yerine esas gücüne odaklı iyileştirmeler yapılacak. İzninizle yeni yamadaki değişiklere geçiyoruz..

Şampiyonlar

6.11 yamasında şampiyon güncellemelerinden başlayacak olursak ilk olarak büyücü sınıfı şampiyonlarından Ekko’da yapılan değişikler bazılarımızın canını sıksa bazılarımızın hoşuna gidieck türden. Ekko‘nun pasifi olan Z-Kapsülü Rezonansı hedef başına bekleme süresi arttırıldı. Q – Kurmalı Kapan ve W – Paralel Yakınsama yetenekleri taban hasarları azaldı ancak oranları arttırıldı. W yeteneğenini 2.75 saniye sersemletme süresi 1.75’ düşürüldü. Bu yeni özelliklerle Ekko’yu hakkıyla oynayanlar oyuncuların vur kaç oyun tarzına çok katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Son zamanlarda orta koridorun en çok seçilen şampiyonlarından birisi olan Azir için de değişiklikler geliyor. Özellikle oyunun ilk başlarında karşısındaki rakibini olabildiğince dürtmesi göze batmış olacak ki LoL ekibini Azir’in fazla görünen güçlerinden bir miktar kırpmak için çalışmalar yaptı. W – İleri! yeteneği bu 6.11 yamasıyla beraber kuleler üzerinde kullanılmayacak. Ultisi olan İmparatorluk Muhafızları’nın süresi azaldı. Artık Azir’in takım arkadaşları, duvardan geçtiklerinde ilave hareket hızı kazandırmayacak.

Ormanda ve orta koridorda oyunun başlarında verdiği hasar ve yavaşlatma etkisiyle rakiplerine sıkıntı veren Kindred için yapılan değişiklere göz atacak olursak Kindred’ın Damgaları için yapılan yenilikler ormanda salına salına gezerken rakiplerinin vahşice öldürebilmesini daha az olanak sağlayacak. Pasif yeteneği Avcının Damgası’nın beklemesi süresi 90 saniyeden 75 saniyeye indirildi. Q – Okların Dansı’nın hasarı azaldı ama damgalarla orantılı olarak arttırıldı. E – Karabasan, her yetenek seviyesinde %50 seviyesine getirildi.

Evet.. Alt koridor oyuncuları buraya.. Son dönemde en çok sevilen ve en çok seçilen nişancı şampiyonlardan birisi olan Lucian‘ın 2014’den beri çıkışı bitiyor diyebiliriz. Lucian bu süreçten sonra daha fazla yetenek ve takaslarda iyi manevralar yapanların tercihi hale gelecek gibi duruyor. Q – Işık Atışı menzili azaltıldı. İlave saldırı güçleri oranları düşürüldü. Ayrıca W – İntikam Ateşi’nin de menzili 1100’den 900’e inidirildi.

Çiçeği burnunda yeni şampiyonumuz Taliyah, ekstra yapılan güncellemeden sonra bile zayıf kaldığını görüyorduk. Buna bir çözüm gelmesi sevindirici oldu. Taliyah‘ın taban canı 520 olarak ayarlandı. Q – Taş Hasadı ekstra olarak minyonlara %50 ilave hasar verecek.

Eşyalar

6.11 yamasında bazı eşyalarda güncellemelere gidildi. Özellikle Üçlü Kuvvet eşyasında yapılan değişikler gözden kaçmayacak cinsten. Üçlü Kuvvet, Çoşku eşyası yerine Sokarca ile oluşturulacak. Kritik vurma ihtimali ortadan tamamen kalktı. Saldırıcı hızı %15’ten %40’a çıkarıldı. Bekleme süresi ise %10’dan %20’ye getirildi. Ve fiyatı da 3800 altından 3733 altına düşürüldü. Kısacası Yeni odağıyla Üçlü Kuvvet’in oyunun orta safhalarına Büyülükılıç’tan gelen hasarı daha iyi değerlendirebileceğini düşünüyoruz.

Savaşçı Çizmeleri’nin son zamanlarda nişancıların vazgeçilmez eşyalarından bir tanesiydi. Ancak nişancılar Savaşçı Çizmeleri’ni almak yerine başka çizmelere yönelmesi dikkat çekiyordu. LoL ekibide Savaşçı Çizmeleri’ni elden geçirdi. Ve saldırı hızını %30’dan %35’e çıkardı.

Şampiyon Görsel Güncellemeleri

6.11 yaması ile beraber Nidalee’nin beş eski kostüm görseli güncelleniyor. Aşağıdaki galerimizden yeni görsellere göz atabilirsiniz.

Giderilen Hatalar

> Bazı oyuncuların Ustalık İmgesi almasına engel olan bir hata giderildi
> Oyunun başında dış kulelerde bulunan Tahkimat etkisi artık büyü hasarını olması gerektiği gibi azaltıyor
> Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü’nün bekleme süresi artık belirli diriltme etkileriyle birlikte sıfırlanmıyor (Örneğin, Karthus’un pasifi Ölüm Tanımaz, Yorick’in R – Ölüm Alâmeti yeteneği)
> Cassiopeia’nın Q – Zehirli Patlama yeteneğinin menzil göstergesi kullanım menzilini kapsayacak şekilde genişletildi
> Cassiopeia’nın W – Zehir yeteneğinin alanında duran şampiyonlar artık ARAM’daki Tuttur / Fırla’yı kullanarak fırlayamıyor
> Darius’un E – Tut Çek yeteneğinin atılmakta olan rakipleri düzgün çekememesi giderildi
> Draven’ın, kıstırma etkisi altındayken R – Ölüm Pervanesi yeteneğini ikinci kez kullanmasına engel olan bir hata giderildi
> Kinder’ın W – Kurdun Hiddeti yeteneği aktifken Kurt’un menziline giren hedeflere bazen saldırmamasıyla sonuçlanan hata giderildi
> Artık rakip oyuncu E – Lanetli Kehanet etkisi altındayken çalıya girdiğinde Malzahar’ın Hiçlik Haşerelerinin kafası karışmıyor
> Rumble’ın Q – Alev Makinesi artık normal saldırı hedefe isabet ettiği anda değil saldırı komutu verildiği anda yön değiştiriyor. (Corki’nin E – Makineli Tüfek yeteneği gibi)
> Trundle’ın pasif yeteneği Kralın Hakkı artık Zed’in R – Ölüm İşareti yeteneği sona erdiğinde tetiklenmiyor
> Ziggs’in azami menzilde R – Cehennem Bombası kullandığı anda birkaç adım ileri gitmesiyle sonuçlanan hata giderildi
> Vladimir’in Q – Kan Nakli ve E – Kan Yağmuru yeteneklerinin seslendirme replikleri tekrar çalışıyor
> Viktor’un R – Kaos Fırtınası yeteneğinin vuruşlarında artık ses efektleri bulunuyor

LoL 6.11 yamasıyla gelecek olan kostümleri daha önceden sizler için duyurmuştuk. Yeni yamayla beraber muhtelif olarak yayınlanacak olan Ringin Aslanı Gnar, Yaman Sıklet Mundo ve Şimşek Yumruk Volibear kostümleri bizlerle olacak.

Ringin Aslanı Gnar, Yaman Sıklet Mundo Şimşek Yumruk Volibear