LoL’ün Yeni Şampiyonu “Jhin” Tanıtıldı

0
64 views

League of Legends hayranlarına güzel bir haberimiz var. Vadi’ye yeni giriş yapacak şampiyon olan Jhin tanıtıldı. Riot Games ekibi yeni şampiyon Jhin hakkında bilgiler vermeyi, oyuncuları meraklandırmayı başarmıştı.

Bugün de Jhin hakkında yetenek bilgileri, oynanış görüntüleri ve görüşünü hakkında yeterli bilgiye sahip olduk. Saldırıcı Gücü (ADC) taşıyıcısı olarak karşımıza çıkacak olan yeni şampiyon Jhin, Vadi’de yerini alacak.

Özellikle uzak menzilli yeteneklere sahip olması oyuncular tarafından çok beğenileğe benziyor. Kaçış mekanizmasına baktığımızda diğer Saldırıcı Gücü taşıyacılarına göre biraz yavaş kalacak.

jhin-virtuoz-yetenekler

Jhin’in yetenekleri;

Pasİf: Suflör
Jhin, Suflör adındaki silahına dört mermi doldurur ve dördüncü atışı her zaman kritik vuruş yaparak hedefin eksik can miktarına bağlı olarak fazladan hasar verir. Mermilerinin dördünü de ateşledikten sonra silahını tekrar doldurmak için ara verir.

Jhin’in kritik vuruşları normale göre biraz daha az hasar verir ve saldırılarının hızı, saldırı hızı değerine bağlı olarak artmaz. Onun yerine dükkândan aldığı eşyalar ve rünler üzerinden edindiği saldırı hızı ve kritik vuruş ihtimali, Jhin’e saldırı gücü kazandırır. Ayrıca yaptığı kritik vuruşlar, saldırı hızına bağlı olarak kısa bir süre hareket hızı kazanmasını sağlar.

Q: İlham Ateşi
Jhin, yakınında hedef aldığı rakibine bir bomba atar. Bomba hedefe isabet ettikten sonra yakındaki en fazla dört rakibe daha seker. Eğer isabet ettiği rakiplerden biri katledilirse, İlham Ateşi diğer rakiplere fazladan hasar verir.

W: Trajedi
Pasif: Jhin’in normal saldırıları ve Esaret Çiçeği’nden veya takım arkadaşlarından herhangi bir şekilde hasar alan rakip şampiyonlar, birkaç saniyeliğine işaretlenir.

Aktif: Jhin’in yaptığı olağanüstü uzun menzilli atış, hedeflenen doğrultudaki bütün minyonlara ve karşılaştığı ilk rakip şampiyona hasar verir. Atışın isabet ettiği şampiyon önceden işaretlenmişse kısa süreliğine yerine sabitlenir ve Jhin anlık hareket hızı kazanır.

E: Esaret Çiçeği
Jhin, kurulduktan sonra görünmez hâle gelen bir tuzak kurar. Üzerinden geçen rakip şampiyonlar tuzağı tetikler. Tuzak tetiklendiğinde bu şampiyonları ortaya çıkarır, Trajedi ile işaretler ve geniş bir yavaşlatma alanı meydana getirir. Kısa bir aranın ardından tuzak patlar ve patlama alanındaki bütün rakiplere hasar verir.

R: Son Perde
Jhin, silahını tam olarak kurduktan sonra hedef doğrultuda nişan alır ve çok büyük bir alandaki bütün işaretli hedefleri ortaya çıkarır. Ardından, isabet ettiği ilk rakip şampiyonda durarak kurbanının yavaşlamasını ve eksik can miktarına bağlı olarak hasar almasını sağlayan dört mermi ateşleyebilir. Jhin’in Son Perde ile yaptığı dördüncü ve son atış, büyük oranda fazladan hasar verir ve kesin kritik vuruş yapar.

Jhin’in beraber iyi çalıştığı şampiyonlar:

Noxus’un Eli Darius
Darius ve Jhin ilginç bir ikili oluşturur. Nişancıların çoğu, ezergeçerlere göre daha fazla hasar verir ama Darius öylesine baskın bir güç ki, Jhin’in bu gücü tamamlamak için Trajedi ve Son Perde ile rakiplerin hareketini kısıtlaması yeterli. Bu sayede Darius da Darius’a yakışanı yapar. Yani smacı basar.

Derinliklerin Devi Nautilus
LoL’ün kitle kontrolünde etkin süper tanklarından Nautilus; hareketsiz bırakma, savurma, çekme ve yavaşlatma becerileri sayesinde çok sayıda rakibin bile Jhin’e yaklaşmasını engelleyebilir. Böylece Virtüöz’ün hayatta kalmasını kolaylaştırır ve daha da önemlisi, sağladığı güven sayesinde Jhin’in rakiplerine normal şartlarda yaklaşamayacağı kadar yaklaşıp normal saldırılarıyla ciddi hasarlar vermesinin önünü açar.

Düşmüş Melek Morgana
Rakiplerin hareket kabiliyetini kısıtlayabilen Morgana, Jhin ile omuz omuza çarpışırken olağanüstü etkilidir. İdeal olan, Trajedi üzerine Karanlık Esaret kullanmaktır ve bu çoğu rakibi helak edecek bir birleşimdir. Ayrıca Jhin, Morgana’nın Zulüm Toprağı’ndan etkilenen rakipleri W yeteneği ile kısa bir süre yerlerine sabitleyebilir. Böylece hem hedefin Zulüm Toprağı’ndan daha uzun süre etkilenmesini sağlar hem de Morgana’ya Karanlık Esaret kullanması için gümüş tepside bir fırsat sunmuş olur.

Jhin’in karşısında zorlandığı şampiyonlar:

Günahkâr Kılıç Yasuo
Jhin’in gücü dört ölümcül mermide yoğunlaşmış durumda. Bu da söz konusu mermilerin bir ya da ikisini etkisiz bırakabilen şampiyonların, Virtüöz’ün kısa sürede verdiği hasarı yarıya indirebilmeleri anlamına geliyor. Bu size tanıdık geldi mi? Sizce kim Jhin’in normal saldırılarını Rüzgâr Duvarı ile eritip, Virtüöz’e kılıcının çeliğini tattırabilir? Evet, bildiniz! Yasuo tabii.

Demacia’nın Simgesi Jarvan IV
Dört mermi birçok hedefi alaşağı etmeye yeter de artar ama Jarvan IV söz konusu olunca işler değişiyor. Sancağını atıp yanına fırladıktan sonra, Afet içine hapsettiği Jhin’in üzerine çullanarak Virtüöz’ün esaret çiçeğini soldurması işten bile değil. Bu katliama eşlik eden “DEMACIA” haykırışları da Virtüöz’ün kulağına müzik gibi gelir mi acaba?

İnfazcı Lucian
Lucian, Jhin’in üstüne karabasan gibi çökebilir. Amansız Takip sayesinde Jhin’in çoğu yeteneğinden rahatlıkla sıyrılabilmesi bir yana, verdiği yüksek anlık hasarla ciddi bir tehdit hâline geliyor. Başka bir deyişle, Jhin kendinden emin ama yavaş adımlarla hasar verirken; Lucian, İntikam Ateşi ile yıpratıp işaretlediği Virtüöz’ün üzerine süratle atılıp, Işık Atışı ile perdeyi kapatabilir. Jhin’in böyle bir gösteriden pek hoşlanmayacağı ortada.

“Son Perde’nin tek tek vurmaya başladığı rakipler, ya daha dayanıklı takım arkadaşlarının arkasına saklanmak ya da güvenli bir yere kaçmak zorunda kalır.”