LoL’den Yeni Şampiyon Duyurusu “Yer Altındaki Dehşet Rek’Sai”

0
71 views

Yer Altındaki Dehşet Rek'Sai

Riot Games çalışanları hiç mi hiç boş duracak gibi gözükmüyor. Geçtiğimiz hafta çıkışını yapan Kalista‘yı daha tam olarak çözemezken, Ekip, League of Legends için yepyeni şampiyonunu Rek’Sai‘yi duyurdu. Yer altında ve üstünde dehşet saçmaya gelecek olan Rek’Sai, Shurima’ya girenler için tehlike yaratacak gibi gözüküyor.

Yer Altındaki Dehşet Rek'Sai 1

Yer Altındaki Dehşet Rek’Sai’nin yetenekleri;

Pasif: Xer’Sai’nin Öfkesi: Rek’Sai rakiplerine saldırdığında öfke yükü kazanır. Gömülmek öfkeyi tüketir ve kısa süreliğine az miktarda can yeniler.

Q: – Kraliçe’nin Gazabı/Avına Güdümlü
Toprak Üstünde – Kraliçe’nin Gazabı:
Rek’Sai ileri atılarak, etrafındaki rakiplere sonraki üç normal saldırısı ile hasar verir.
Gömülüyken – Avına Güdümlü: Rek’Sai’nin beceri atışı kullanarak ateşlediği hiçlik enerjisi demeti düz bir hat üzerinde ilerleyip, çarptığı ilk rakibin üzerinde patlayarak hedefe ve patlamanın isabet ettiği yakınlardaki rakiplere hasar verir, onları yavaşlatır ve açığa çıkarır.

W: Gömül/Yüzeye Çık
Toprak Üstünde – Gömül: Rek’Sai kendisini toprağın altına gömerek, Sarsıntı Duyusu (Rek’Sai’nin etrafındaki geniş bir alanda rakip hareketlerini görmesini sağlayan özel bir mekanik) kazanır ve hareket hızı artar. Karşılığında görüş menzili azalırken, normal saldırılara erişimi kesilir. Bu şekilde hareket ederken birimlerle çarpışmayı yok sayar.
Gömülüyken – Yüzeye Çık:
Rek’Sai gömülü olduğu yerden fırlayarak toprağın üstüne çıkar ve yakınlardaki tüm rakipleri havaya savurarak, onlara hasar verir.

E: Hiddetli Isırık/Tünel Kaz
Toprak Üstünde – Hiddetli Isırık: Rek’Sai hedefini ısırarak, biriktirdiği öfke yüküne bağlı olarak artan hasar verir, öfke çubuğu doluysa gerçek hasar verir.
Gömülüyken – Tünel Kaz: Rek’Sai hedef konuma doğru kazmaya başlayarak, başlangıç ve bitiş noktaları arasında uzun ömürlü bir çift tünel oluşturur.

R: Hiçlik Hücumu
Pasif: Rek’Sai saldırı hızı kazanır.
Aktif: Rek’Sai kısa bir süre odaklandıktan sonra toprağa gömülür ve tünellerinden birisine doğru atılır. Hedefine ulaşıp ortaya çıktığında kısa süreliğine hareket hızı büyük oranda artar.

Rek’Sai’nin beraber iyi çalıştığı şampiyonlar:

Lux– Işık Leydisi

Lux’ın tüm yetenekleri Rek’Sai’ninkilere oyunun her aşamasında cuk oturur. Oyunun başında, Işık Bağı Rek’Sai’nin havaya savurma için doğru konumu almasına yardımcı olur. Takım Çatışmalarında ise Işık Patlaması ve Avına Güdümlü hem ikilinin hedeflerini yavaşlatır, hem de uzun menzilli görüş sağlar. Rek’Sai pek çıtkırıldım bir şampiyon değil, ama Prizmatik Bariyer yine de çatışmaya girerken fazladan hasar almasını önlemede yardımcı olur.

Malphite – Yektaş’tan Kopan Parça

Rek’Sai ve Malphite es kaza bir araya gelirse, tam bir kitle kontrol şovu başlıyor. Önlenemez Güç, Rek’Sai’nin çatışma başlatmasına son derece uygun bir alan etkili yetenek. Bu sayede tünelleriyle rakibin altına gidip Yüzeye Çık’la onları savurduktan sonra, Kraliçe’nin Gazabı ve Hiddetli Isırık’la saldırmaya başlayabilir.

Kassadin – Hiçlik Gezgini

Oyunun ortası geldiğinde, Kassadin ve Rek’Sai iki kişilik ve çok hareketli bir idam mangasına dönüşür. İki şampiyon da haritanın bir orasına, bir burasına koşacak kadar hızlıdır. Rek’Sai Yüzeye Çık ile hedefine kilitlendiğinde, Kass bol bol hasar vererek takımına bir skor aldırır.

Rek’Sai’nin karşısında zorlandığı şampiyonlar:

Kalista – İntikam Mızrağı

Rek’Sai yapışabildiği şampiyonların canına okur; ama peşinden koşturabilen şampiyonların, özellikle de Kalista’nın karşısında çaresiz kalır. Üstün Denge, İntikam Mızrağı’nın sürekli etrafında koşturarak normal saldırıları ve Delici ile ona ağır hasar vermesine neden olur.

Lee Sin – Kör Keşiş

LoL’ün en köklü karşı ormancılarından biri olan Lee Sin; Ses Dalgası ve Koruma Güdüsü sayesinde Rek’Sai ormanına tünel kazmaya kalktığında onu yakalayıp öldürecek kadar hasara, dayanıklılığa ve hıza sahiptir.

Ziggs – Sihirmayın Uzmanı

Sihirmayın Tarlası ve Patlayıcı Lokumu, Ziggs’i koridor aşamasında Rek’Sai baskınları için zorlu bir hedef haline getirir ama sıkıntı burada bitmez. Rek’Sai hatırı sayılır bir minyon grubunu rakibin kulesine kadar ittirebilse bile Mega Cehennem Bombası’nın menzili ve gücü minyonları ortadan kaldırıp haritayı dengeleyebilir.