Orcs Must Die İçin Yeni Haritalar ve Kahramanlar Eklendi

0
199 views

Robot Entertainment tarafından geliştirilen ve Gameforge tarafından yayınlanan aksiyon dolu PvP oyunu Orcs Must Die için yeni güncellemeler geldi. Son güncelleme ile beraber oyuna iki yeni kahraman, dış görünüm seçenekleri, yeni bir harita ve çeşitli Cadılar Bayramı özel etkinlikleri dahil edildi.

Orcs Must Die’ın yeni kahramanları Tundra ve Ancestor ile ilgili tanıtım videolarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Kahramanlar Aranıyor: Ayı Gibi Güçlü Dost Tundra ve Ruh Büyücüsü Ancestor

Geliştiriciler henüz 1.4 güncellemesiyle birlikte kahraman Tundra’yı tanıtmıştı. Kol kuvvetiyle iş gören bu kutup ayısı, yakın ve uzak dövüşte heyecan yaratmayı çok iyi biliyor. Kudretli buz sihirleri, kendisine zaman zaman kontrol yeteneklerine karşı bağışıklık kazandırıyor ve savaş hareketliliğinin merkezinde, yığınla düşman tuzağını devre dışı bırakıyor. Üstüne üstlük oyuncuların favorilerinden olan ayı birimlerini hareketlendiriyor. Kürklü hizmetkarlar bu sayede daha da tehlikeli hale geliyor ve rakip riftine yapılan saldırıda daha büyük bir vurucu güç oluşturuyor.

En son sürüm olan 1.6, kahramanlar takımına esnek olarak kullanılabilen Ancestor ile genişletiyor. Havada süzülen bedeni ve vampirlere özgü özellikleri bu kahramanı ürkütücü güzellikte bir karakter haline getiriyor. Bu kara büyücü “Suffer well!” sloganına uygun olarak çevresini saran acılardan kazanç sağlıyor. Örneğin mana stokunu dost ve yabancı hizmetkarların ölümüyle yeniliyor ya da düşmanlarının canını emiyor. Ayrıca ekip üyelerini iyileştiren ve dolayısıyla tercih edilen bir müttefik olmasını sağlayan sihirler yapabiliyor.

Bir Harita, Üç Geçit, Sonsuz Olanaklar: Dağlık

1.6 güncellemesi Orcs Must Die! Unchained’e, üç geçidi sayesinde heyecanlı maçlara şahit olmamızı sağlayacak olan “Dağlık” adlı bir harita ekliyor. Rakip riftine iki girişi olan eski haritayla karşılaştırıldığında, üçüncü geçit sayesinde yepyeni teknik olanaklar ortaya çıkıyor ve dolayısıyla ekip üyeleri arasında hedefe yönelik koordinasyon görüşmeleri yapılmasını zorunlu hale getiriyor.

Tatlı, Ekşi ve Daha Fazla Yenilik

Tam Cadılar Bayramı’nda şimdiye kadar kullanılan “Uçurum Kenarı” haritası ürkütücü güzellikte bir hayalet ülkeye dönüşüyor. Buna uygun olarak seçilen kahramanlar ücretsiz olarak edinilebilen, Cadılar Bayramı kostümü şeklindeki dış görünümlere bürünüyor ya da ek üç yeni giysiden birini tercih ediyor.

Oyuncular kendi savaş kamplarını üçüncü ya da dördüncü basamağa yükselttiklerinde bir yenilik daha yaşayacaklar. Her basamakta bir kez, bir sonraki dalganın sonunda, yolundan hiç taviz vermeden rakip riftine ilerleyen kudretli bir kaptan ortaya çıkıyor. Saldırganlar açısından kaptanın başarıyla hedefine ulaşması, iki puan anlamına geliyor. Ancak kaptan savunma stratejisini de geliştiriyor ve yenilen ekipleri başarıyla tekrar oyuna döndürme olanağı sağlıyor. Çünkü savunmacılar hücum eden devi indirmeyi başarırsa, daha büyük miktarda kaynakla ödüllendiriliyorlar.

Geliştiriciler bunun yanında sürekli olarak dengeleme üzerinde çalışıyor ve çok oyunculu moda oyuncu arama süresini kısaltmak için eşleştirmeye de elden geçiriyor.