Oyuncuların Buluşma Noktası Turkmmo Yenilendi

0
96 views

MMOFPS oyun Massively Multiplayer Online First Person Shooter’ın kısaltmasıdır. MMOFPS’nin Türkçe’ye çevrilmesi ile çok oyunculu ve birinci şahıs gözünden oynanan oyun olarak çevrilmiştir. MMOFPS oyunlarında karakterinizin içinde olduğunuz için MMORPG oyunlarına nispeten karakterinizin tamamını değil de sadece kollarını ve bacaklarını görürsünüz. Yani oyuna tamamen karakterinizin gözlerinizden bakarsınız. Bu nedenle de sadece gözlerinizin gördüğü şeyleri görürsünüz.

mmo

MMOFPS oyunlar oyun dünyasının en büyük ekonomisini oluşturan oyunlardan bir tanesidir. Özellikle oyun pazarının gelişmesinde MMOFPS oyunlarının büyük katkısı bulunuyor. Özellikle teknolojinin gelişmesi ve bilgisayar donanımlarının da buna bağlı olarak gelişmesi ile beraber MMOFPS oyunları da hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Özellikle son dönemlerde çıkan oyunları oynamak isteyenlerin bilgisayarlarının donanımlarını geliştirmeleri gerekiyor. Yani oyunun sunduğu özelliklere paralel olarak RAM, CPU, Ekran Kartı, HDD gibi donanımların geliştirilmesi gerekiyor. Bu sayede oyunlarda sorunsuz bir şekilde oynanabiliyor.

MMORPG oyunlar gibi Mmofps oyunlar hakkında da bilgiler sunan Turkmmo üzerinden son haberleri, çıkacak oyunları ve oyunlarla ilgili gerek yazılı gerekli videolu incelemeleri bulabilirsiniz. MMO dünyası ve oyuncuların buluşma noktası Turkmmo ziyaret etmeyi unutmayın.

MMOFPS oyunlarına damga vuran ve ilk dikkat çeken oyun hiç kuşkusuz ki Half Life oyunudur. 1997 yılında çıkan Half Life oyunu sunduğu benzersiz oyun deneyimi ile 2007 yılına kadar en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olmayı başardı. Hatta oyun birçok oyunu geride bırakarak oynanma rekorları kırdı. Birçok oyunu bünyesinde barındıran Half Life oyunu bu tahtını 2007 yılına kadar korumuş ve 2007 yılında da Call of Duty oyununun piyasaya sürülmesi ile beraber artık tüm zamanların en çok oynanan oyunu Call of Duty olmuştur. Hatta günümüzde Call of Duty 4 oyununun piyasaya sürülmesi ile beraber artık en çok oynanan FPS oyunlarından bir tanesi Call of Duty 4 oldu. Ayrıca günümüzde Call of Duty benzeri onlarca oyun günümüzde onlarca oyuncu tarafından yaygın olarak oynanmaktadır.

MMOFPS oyunlarının asıl piyasaya çıkması günümüzdeki internet hızları sayesinde mümkün olmuştur. Çünkü bu tarz oyunları oynamak için internet bağlantı hızınızın yüksek olması ve lag olmaması gerekiyor. Aksi durumda oyunda donmalar ve takılmalar yaşanabilir.

mmo 1

MMOFPS oyunlarında dünyanın herhangi bir yerinden oyuna bağlanan oyunculara karşı mücadele ediyorsunuz. Günümüzde satılmakta olan her FPS oyununun hem internet bağlantısı ile oynanan online modu hem de tekli oynanabilen single player modu bulunmaktadır. Ancak günümüzde ücretsiz olarak da oynanabilen onlarca farklı FPS oyunu bulunuyor. Bu oyunlar sayesinde oyuncularda daha farklı deneyimler yaşayabiliyorlar. Hatta öyle ki oyunlardaki kurgu ve takım ruhu sizi gerçek bir savaşta gibi hissettirebiliyor. Bu tarz oyunları oynamak için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmıyor. Oyunu resmi siteden ücretsiz olarak indirebiliyor ve oynamaya başlayabiliyorsunuz. Ancak oyunları oynarken özel ekipmanları alabilmek içinse oyuna gerçek para yüklemeniz şart. Bu par aile de oyun içerisinde markete ya da mağazaya girerek istediğiniz ekipmanları ve eşyaları satın alabilirsiniz.

MMOFPS oyunları son zamanlarda gerçeklik açısından da oldukça fazla mesafe kat etmeyi başardı. Özellikle oyun grafiklerinin gelişmesi ile beraber oyun yapımcıları da buna paralel olarak oyun sırasındaki grafikleri ve efektleri geliştirmeye başladılar. Bu sayede oyunlardaki savaş efektleri size daha gerçekçi gelebiliyor. Bunun yanı sıra ses efektlerinin de geliştirilmesi sayesinde kendinizi tamamen gerçek bir savaşın içerisinde bulabiliyorsunuz.

Kısacası MMOFPS oyunu birçok oyuna göre çok daha gerçekçi bir dünyanın kapılarını sizlere açıyor. Sizde farklı bir deneyim yaşamak, boş vakitlerinizi değerlendirmek ancak oyun bağımlısı olmak istemiyorsanız MMOFPS oyunlarını gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz. Aynı zamanda bu tarz oyunların sayısı arttığı içinde kendinize uygun oyunu daha kolay bulabilirsiniz. Turkmmo, MMOFPS Oyunlar bölümünü mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.