PlayStation 4’ün 1.70 Sistem Güncellemesi Çıktı! Özellikleri Neler?

0
51 views

ps4-logo

Sony, PlayStation 4 için yeni sistem güncellemesi olan 1.70’i çıkardı. Yeni güncellemeyle birçok özellik geliyor. Bunların en başında ise ShareFactory uygulaması sunulacak olması ve HDCP korumasının kalkması olacak. Özellikle bu güncelle ile birlikte DualShock 4’ün ışığını da kısabileceksiniz. Ve PS Store’dan ön siparişle aldığınız ürünleri birkaç gün öncesinden ön yükleme yapabileceksiniz.

PlayStation 4’ün 1.70 sistem güncellemesiyle ilgili detaylı özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

SHAREFactory: Oyun videolarınızı, özel efektler,  PS Camera desteğiyle videolu anlatım, kişiselleştirilmiş müziklerle birlikte düzenlemenizi sağlayan bir uygulama. Videolarınızı Facebook üzerinden veya USB ile bağlanan bir depolama aygıtına atıp paylaşmanız mümkün olacak.

Otomatik ön yükleme: Artık Playstation Store’dan ön siparişle aldığınız oyunları, piyasaya çıkmasından birkaç gün öncesinde indirebileceksiniz.

HDCP korumasını kapama:
Oyunlar için HDCP korumasını kaldırarak, HDMI çıkışından direkt olarak oyun görüntüleri alınabilecek.

Share butonuyla USB’ye kayıt edebilme: Artık DualShock 4’teki Share butonuyla direkt olarak USB depolama cihazınıza kayıt yapabileceksiniz.

HD yayın ve arşivleme desteği:
720p çözünürlükte yayın yapabilme yeteneği ve bu yayınları Twitch veya UStream’de arşivleme özelliği.

DualShock 4’ün ön ışığını kısabilme:
Artık oyuncular DualShock 4’ün ışığını üç seviyeye göre ayarlayabilecekler. Ayrıca Touchpad’i kullanarak menüde dolaşmak da mümkün olacak.

Playstation Store:
Artık PayPal üzerinden ödeme yapabileceğiz.