Razer’dan Chroma Destekli Overwatch Ekipman Seti Piyasada!

0
100 views

Razer’ın Overwatch temalı oyuncu faresi, fare altlığı, klavye ve kulaklıktan oluşan seti Overwatch Razer piyasaya çıktı.

Oyuncu ekipmanları ve oyun deneyimini zenginleştiren yazılımlarda dünya lideri olan Razer, Blizzard’ın popüler oyunu Overwatch için tasarladığı PC ekipmanlarını piyasaya sundu. Oyuncuların büyük ilgi gösterdiği ve oyun sektöründe “epik işbirliği” olarak anılan Razer ve Blizzard’ın bu adımıyla birlikte “oyuna özel ekipman seti” konseptinin önümüzdeki aylarda yeniden popülerleşmesi bekleniyor. Dünyanın önde gelen eSpor takımları Razer’ın daha önce çıkardığı World of Tanks ve Call of Duty: Black Ops III lisanslı setlerini kullanıyorlar. Razer DeathAdder Chroma fare ve Razer Goliathus Speed fare altlığından oluşan Rise of the Tomb Raider lisanslı seti de ilgi gören ve çok satan ürünler arasında yer alıyor.

Overwatch Razer
Razer’ın Overwatch için özelleştirilmiş donanım setine, firmanın şimdiye kadar çıkardığı en güçlü ve özellikli oyun kulaklığı Razer ManO’War Tournament Edition (TE) liderlik ediyor. Setin diğer parçaları ise BlackWidow Chroma klavye, DeathAdder Chroma fare ve Goliathus Extended fare altlığı.

Razer ManO’War Tournament Edition (TE) kulaklık

Overwatch Razer ManO’War TE oyuncu kulaklığı, saatler süren uzun oyun seansları için performans ve rahatlık ön planda tutularak tasarlandı. Kulaklık, inline ses yüksekliği ve sessizlik kontrolü sağlayan tamamen katlanabilir MEMS mikrofona sahip. Böylece, Overwatch’da çok önemli olan “team chat” duruma göre özelleştirilebilir ve kristal berraklığında ses iletişimi kurabilirsiniz. Sol kulaklıkta bulunan tek yönlü dijital mikrofon vinci istendiği zaman katlanıp saklanabiliyor ve daha sonra arzu edilen pozisyona göre kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bu mikrofon, geleneksel analog mikrofonlarla yakalanması mümkün olmayan doğal ve kristal berraklığında ses reprodüksiyonunu sağlayabilmek için optimize edilmiş bir algoritmaya sahip.

Kulaklığın önemli özelliklerinden biri de, 50 mm neodim mıknatıslı hoparlörleri ve bu hoparlörler ile takım halinde çalışan Razer Surround sayesinde, sesin yarattığı akustik alanın 360 derece uyumlu olması. Pozisyona bağlı ses kalibrasyonu özelliği sayesinde oyuncuların en ufak ses kırıntılarını bile duyması mümkün hale geliyor. Böylece oyuncular, görünür veya görünmez düşmanlarının yerini tespit edip anında avantaj sağlayabilirler. Team chat’i tüm berraklığıyla duyabilir, daha da ötesinde McCree’nin Deadeye veya Lucio’nun Sound Barrier yeteneklerini Blizzard tarafından tasarlandığı şekilde, yani birer “ses işareti” olarak duyabilirsiniz. Bu da, rakibin ataklarına karşı tam zamanında harekete geçmenizi kolaylaştıracaktır.

Gelişmiş suni deri kulaklık minderlerinin ise giyenin kulağını tam olarak kavradığını, böylece mükemmel ses izolasyonu ve rahatlık sağladığını belirtelim. 3.5 mm bağlantı ve dağıtıcı adaptör kablosu ise Overwatch Razer ManO’War TE’yi tüm platformlar ile uyumlu şekilde kullanmanızı sağlayacak.

Overwatch Razer ekipman seti, kusursuz ses performansının yanısıra dinamik Razer Chroma aydınlatma efektleriyle oyuncuların farklı bir deneyim yaşamasını sağlıyor. Overwatch temalı fare ve klavyeye Razer Synapse yazılımıyla eklenen Chroma efektleri, oyun içi aksiyonlara göre değişen efekt komboları yaratmanıza yardımcı olacak. Bir Overwatch kahramanının imza rengini, yeteneklerini ve cooldown’larını değişik efektlere bağlayabilir ve gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

Razer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan yeni ekipman setiyle ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Overwatch oyuncularına kusursuz ses, özel olarak tasarlanmış ekipman teması ve oyun içi Chroma aydınlatma efektleriyle zenginleştirilmiş bir deneyim sunabildiğimiz için mutluyuz. Overwatch yıllardır oynadığım en dinamik ve görsel açıdan en zengin oyunlardan biri. Blizzard ile birlikte tasarladığımız bu ekipman seti, Overwatch eğlencesine bambaşka bir boyut getiriyor.”

Razer Chroma aydınlatma efektlerinin Overwatch’a nasıl uyanlandığını görmek için: